Bellapais’te müzik rüzgarı

Festival internette

Bellapais’te  müzik rüzgarı

*16. Uluslararası Bellapais Müzik Festivali 21 Mayıs- 18 Haziran tarihleri arasında yapılıyor.

16. Uluslararası Bellapais Müzik Festival’i 21 Mayıs tarihinde, Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nun himayelerdinde başlayacak. Cumhurbaşkanlığı, TC Lefkoşa Büyükelçiliği, Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Türk Hava Yolları’nın katkıları, kurum ve kuruluşların desteği ile bu yıl 16.’si düzenlenecek festival 18 Haziran’a kadar devam edecek.

Dolu dolu festival programı

21 Mayıs’ta Bellapais Manastırı’nda başlayacak olan festivalin açılış konserini, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Bölge Balosu, Şef Mert Asil ve Solist Rüya Taner gerçekleştirecek. 28 Mayıs’ta Şan Resitali’nde Soprano Selva Erdener ve Piyanist İbrahim Yazıcı’nın konseri yer alacak. 3 Haziran’da Okan Ersan ve İstanbul Super Kuartet Jazz konseriyle sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 5 Haziran tarihinde Mısırlı sanatçı Ramsey Yassa’nın piyano resitali, 8 Haziran’da İtalyan sanatçılar Guiseppe Nova ve Giorgio Costa’nın fülüt ve piyano resitali, 12 Haziran’da Finlandiyalı sanatçılar Linda Hedlund ve Elisa Jarvi’nin violin ve piyano resitali, 15 Haziran’da Dilşat Asedova ve Atakan Sarı’nın şan resitali, sanatseverlere müzikle dolu günler yaşatacak.

Festival internette

16. Uluslararası Bellapais Festivali ile ilgili konser takvimi ve tüm ayrıntılara www.bellapaisfestival.com adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Bilet Satışı

 Tüm konser ve resitallerin biletleri 15&20 TL olacak ve Bellapais girişi, Kybele Restaurant, Little Angels, Toros Centre, Huzur Ağaç, Bellapais Gardens’den, Lefkoşa’da Şifa Taner
(Tel: 0533 854 64 17) temin edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2012, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER