banner29
22 Eylül 2018 Cumartesi

AKKULE’DE TURİZM ETKİNLİĞİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ İLE TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE AKKULE’DE TURİZM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

20 Ekim 2016 Perşembe 21:12
 AKKULE’DE TURİZM ETKİNLİĞİ

                                                                   

Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Gazimağusa Belediyesi işbirliğinde ülkemize gelen turistlere kültürümüzü tanıtmak ve turizmin canlanmasına katkı sağlamak amacıyla bugün Akkule Turist Enformasyon Ofisi’nde  turizm etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte ülke kültürünü yansıtan sele, sepet, sesta yapımının yanı sıra yöresel yiyecek, içecek ikram ve satışlarının gerçekleştirildiği standlar da kuruldu.

 

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Gazimağusa kentinin ziyaret edilmesinin ve turistlerin buradan güzel izlenimlerle ayrılmalarının önemine işaret ederek, şehrimiz, Kıbrısımız çok güzeldir. Gazimağusa diğer şehirlere göre tarihsel ve kültürel potansiyeli daha yüksek bir kenttir. Biz de bu sorumlulukla hareket ediyoruz’ dedi ve turizmin canlanmasına yönelik düzenlenen etkinliğe katkı koyanlara teşekkür etti.

 

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel de konuşmasında, turizmi halk ile buluşturmak için düzenlenen etkinliğin, turizmi dış dünyaya taşımak adına büyük önem taşıdığını belirterek, etkinliğe katkı koyanlara teşekkürlerini sundu.

Etkinlikte daha sona Turizm ve Folklor Araştırma Derneği ekibi tarafından halk dansları gösterisi sunuldu ve davetlilere yöresel yemeklerin ikramı yapıldı.

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV