iPhone 5 Kuzey Kıbrıs Turkcell güvencesiyle 14 Aralık’ta geliyor

“Dual Carrier”de ilk ve tek

iPhone 5 Kuzey Kıbrıs Turkcell güvencesiyle 14 Aralık’ta geliyor

iPhone 5’in Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek Apple anlaşmalı GSM operatörü Kuzey Kıbrıs Turkcell farkıyla satışa sunulacağı açıklandı

 

iPhone 5 Kuzey Kıbrıs Turkcell 

güvencesiyle 14 Aralık’ta geliyor

2 kat hızlı iPhone 5 Kuzey Kıbrıs Turkcell farkı ile 14 Aralık’ta satışa sunuluyor.

Tüm dünyada satış rekorları kıran iPhone 5, Kuzey Kıbrıs’ın Apple anlaşmalı ilk ve tek resmi GSM operatörü Kuzey Kıbrıs Turkcell farkıyla 14 Aralık’ta ülkemizde piyasaya çıkıyor.

iPhone 4S ile tüm dünyada akıllı telefon satışında 1 numara olan Apple firmasının son akıllı telefonu iPhone 5,  2 Kat hızlı çift taşıyıcılı internet teknolojisi “Dual Carrier” farkıyla, Kuzey Kıbrıs Turkcell güvencesi ve kalitesiyle 14 Aralık’ta tüm Turkcell İletişim Merkezleri’nde satışa sunulacak.

iPhone 5, 4 inç Retina ekranı, 8 MP iSight kamerası, ultra hızlı kablosuz bağlantısı, A6 işlemci hızı gibi öne çıkan özellikleri ile bir önceki modeli iPhone 4S’in önüne geçiyor.

 

“Dual Carrier”de ilk ve tek

Kuzey Kıbrıs Turkcell’den yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ta çift taşıyıcılı internet teknolojisi “Dual Carrier” i Apple anlaşmalı ilk ve tek sağlayabilen GSM operatörünün Kuzey Kıbrıs Turkcell olduğu vurgulandı.

“iPhone 5’in hızlı internete bağlanabilme “Dual Carrier” özelliğini Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterilerine sunuyor” denen açıklamada, iPhone 5’in Kuzey Kıbrıs Turkcell güvencesi, kalitesi ve 2 kat hızı ile tüm Turkcell iletişim merkezlerinden satışa sunulacağına dikkat çekildi.

 

Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) ne işe yarar?

Çift Taşıyıcı teknolojisi, şebekeye herhangi bir taşıyıcıdan erişen bir kullanıcıya diğer taşıyıcıdaki mevcut kaynakları daha verimli kullanma imkânı tanır. Sağladığı hız artışı, servis alınan baz istasyonuna olan uzaklıktan bağımsız olarak tüm aboneler için geçerlidir. Çift Taşıyıcı sayesinde web sayfalarının açılış hızı, online oyun uygulamalarındaki tepki süreleri gibi ölçütlerde önemli ölçüde iyileşme sağlanır. Saniyede 42 megabit hıza ulaşan müşteriler, 700 MB'lık bir filmi yalnızca 2 dakika 13 saniyede indirebilirler.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2012, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER