Değerli kardeşlerim,

Eroğlu'nun yeni yıl mesaji

Değerli kardeşlerim,

Sizleri, dilinize, kültürünüze sahip çıkıp, Kıbrıs Türklerini Londra'da her gün mükemmel bir şekilde temsil ettiğiniz için tebrik etmek istiyorum. İngiltere'de başarı kazanan her Kıbrıs Türkü bizi sevinç ve gurura boğmaktadır. Yıllardır, siyasette, sanatta, sporda, modada ve pek çok diğer iş kolunda hepimizi mutlu eden büyük başarılara imza attınız; bundan sonra daha büyük başarılar kazanacağınıza inancım tamdır. Sizlerle gurur duyuyoruz.

 

Yeni yılın sizlere ve ailelerinize umut, başarı ve huzur getirmesini dilerim. Londra'da ve İngiltere'nin diğer bölgelerinde yaşayan on binlerce insanımız çok değerlidir. Sizler ekmeğinizi kazandığınız İngiltere'de aynı zamanda Kıbrıs meselesinde haklı davamıza sahip çıkmak konusunda büyük gayret gösteriyorsunuz. Yaptığınız lobi faaliyetleri sayesinde Kıbrıs Türklerinin haklarının korunması için önemli yardımlarda bulunuyorsunuz. 2012 yılı Kıbrıs meselesinin geleceği açısından çok kritik gelişmelere gebedir. Anavatan Türkiye'nin büyük desteği ve hepimizin ortak gayreti ile haklı davamızda hak ettiğimiz sonuca elbette ulaşacağız. Bunun için İngiltere'de yaşayan kardeşlerimizin desteği ve gayreti hayati öneme sahiptir.

 

Bazı önemli konularda haklı olarak büyük hassasiyet göstermektesiniz. Bunların başında askerlik meselesi gelmektedir. Sevinerek ifade etmek isterim ki hazırlanmakta olan yeni askerlik yasası ile sorunlarınızın önemli bir kısmı bitecektir. Cumhurbaşkanı olarak bu konunun ivedilikle çözüme kavuşturulması için gereken tüm desteği vermekten mutluluk duyuyorum. Sizlerin hassasiyet gösterdiği diğer sorunlarınızın da çözülmesi için büyük gayret içinde olduğumuzu bu vesile ile hatırlatmak isterim.

 

Hepinizin yeni yılınızı kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dilerim.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2012, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER