Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi her zaman yanınızda

Düzenli ve sürekli gelişen çağdaş yapısı ile personel eğitimine verdiği önem, Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’ni 2003 yılında KKTC’nin ISO 9001 sertifikalı ilk hastanesi yaptı. Hastane halen bu konuda tek olma özelliğini sürdürüyor.

Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi her zaman yanınızda

 

Kuzey Kıbrıs’ta kaliteli sağlık hizmetleri vermek ve toplumun aldığı sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 1995 yılında kurulan Mağusa Tıp Merkezi, bugün 40 doktor toplam 100 kişiden oluşan sağlık ekibi, birçok konuda yaptığı önemli teknolojik yatırımları ile KKTC’nin önde gelen hastanelerinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Düzenli ve sürekli gelişen çağdaş yapısı ile personel eğitimine verdiği önem, Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’ni 2003 yılında KKTC’nin ISO 9001 sertifikalı ilk hastanesi yaptı. Hastane halen bu konuda tek olma özelliğini sürdürüyor.

Hastanede genel olarak verilen hizmetler;

Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’nde hemen hemen tüm branşlarda verilen poliklinik hizmetlerinin yanı sıra, Radyoloji (Multislice Tomografi, Mamografi, Ultrasonografi, Kemik Dansitometresi) Biyokimya-Mikrobiyolji ve Hematoloji Laboratuarları, ESWRL (Taş Kırma), Ameliyathane ve Acil Servis 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Sanal Anjiyo /  Kanser Taramaları/ Check Up Programları;

Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’nde, Multislice Tomografi cihazı ile yapılan Sanal Koroner Anjiyografi (Kalp Anjiyosu), Sanal Kolonoskopi gibi uygulamaların yanında Kanser taramaları ve Check–Up programları konularında başarılı çalışmalar yapılıyor.

Yurt Dışından Kuzey Kıbrıs’a Gelen Hastaların Yaptığı Diğer Başvurular;

Yurt dışından gelen hastalar, Sanal Anjiyo, Kanser Taramaları, Check Up Programlarının yanı sıra geçtiğimiz yıllarda hastanede uygulanmaya başlanan ve yüksek başarı oranı dolayısıyla hasta sayısı sürekli artan Tüp Bebek uygulamaları konularında Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’ne başvuruyorlar.

Bunun dışında çeşitli tedavi, dolgu ve protez işlemleri için Diş Ünitesi; bel ve boyun fıtıklarının ağrısız ve ameliyatsız tedavileri için Fizik Tedavi Ünitesi; iyi huylu prostat hastalıklarında yapılan Greenlight Lazer Prostat ameliyatları ve Böbrek taşı için kapalı ameliyatlar ile ESWL ile ilgili olarak üroloji ünitesi, ağırlıkla başvurulan bölümler. Bununla birlikte Safra kesesi ameliyatları, meme kanseri ve çeşitli kanser ameliyatları için de Mağusa Tıp Merkezi Hastanesinde başvuruda bulunan hastalar başarıyla tedavi ediliyor. Yine Mide ve Bağırsak hastalıklarında da her türlü girişim ve tedavi Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’nde başarıyla uygulanıyor.

Kadın Doğum bölümünde uygulanan Jinekolojik tedaviler ve Cerrahi operasyonlar, (Tüp Ligasyonu, Laparaskopik Histerektomi), Tanısal ve Cerrahi Histereskopi, Menapoz tanı ve tedavisi, kadınlarda servikal (rahim ağzı) kanser taramasında ileri tetkik için kullanılan kolposkopi uygulamalarına da başvurular yoğunluktadır.

 

Mağusa Tıp Merkezi Hastanesi’nin, Üroloji Bölümü’nde 4, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde 3, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde 3, İç Hastalıkları Bölümü’nde 3,  Diş Bölümü’nde 2, Ortopedi Bölümü’nde 2, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nde 2, Nöroloji Bölümü’nde 2, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nde 2, Psikiyatri Bölümü’nde 2, Çocuk Psikiyatrisi, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Radyoloji, Kardiyoloji, Patoloji, Göz Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Cilt Hastalıkları Bölümlerinde 1’er Uzman Hekimin yanı sıra, 2 Acil Servis hekimi, 2 Diyetisyen ve 2 Klinik Psikolog görev yapıyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2012, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER