Archway Restoran’da buram buram Kıbrıs…

Otantik Kıbrıs mimarisi

Archway Restoran’da buram buram Kıbrıs…

 

*Kıbrıs kültürünün tüm özellikleri ve güzelliklerini eşsiz lezzetlerle birlikte sunan Zeytinlik’teki Archway Restoran otantik mimarisi ve büyüleyici detaylarıyla unutulmaz anlar yaşatıyor.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve kendine has kültürüyle Akdeniz’de önemli bir yer tutan Kıbrıs adası, giyim kuşamdan yemeğe, kıyafetlerden müziğe herkesi etkiliyor. Ülkenin bu kültürel özelliklerini bir arada barındıran Zeytinlik’teki Archway Restoran, yerli ve yabancıların uğrak yeri durumunda. Nedeni ise Kıbrıs kültürünün tüm güzelliklerini barındırıyor olması. Kıbrıs’a özgü bir birinden güzel mezeler ve kebaptan oluşan mutfağı, otantik Kıbrıs mimarisinden oluşan yapısı ve buram buram Kıbrıs kokan atmosferiyle misafirlerine unutulmaz saatler yaşatan Archway Restoran’da, üst düzey yöneticilerden bürokratlara toplumun her kesiminden insanla karşılaşabilir, bu güzel ortamda lezzetli yiyecekler yiyerek, Kıbrıs’a özgü detaylarla süslenmiş mekanda tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz…

Otantik Kıbrıs mimarisi

2005 Mayıs ayında hizmete giren restoran, Kıbrıs’a özgü yerel kültürü yansıtmak amacıyla açılmış. İşletmecisi Murat Girgen tarafından orijinal Kıbrıs mimarisine uygun olarak yapılan ve eski orijinal malzemelerin kullanıldığı restoranda, ayrı ayrı bölümler, eski eşyalarla süslenmiş…Kıbrıs’a özgü geçmiş yaşam tarzının adeta bir film gibi gözlerinizin önünden geçeceği bu mekanda bambaşka bir heyecan ve duyguları da bir arada yaşayacaksınız. Geniş balkonunda muhteşem bir manzarada, Kıbrıs ezgilerini dinleyerek içkinizi yudumlarken de buraya uğradığınız için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Bir birinden lezzetli mezeler

150 kişilik iç mekan ve 250 kişilik dış mekandan oluşan Archway Restoran’da  yemeklerin servisi Kıbrıs’a özgü full kebap şeklinde yapılıyor. Yani, yeseniz de yemeseniz de mezeleriniz ve kebabınız masanıza geliyor. Orijinal Kıbrıs kıyafetlleriyle servis yapan garsonlar da mekanın en dikkat çeken özellikleri arasında. Onların ellerinden servis edilen eşsiz lezzette mezeler; pancar, dana dil, humus, samarella, patlıcan kabak kızartma, bıldırcın yumurtası turşusu, beyaz peynir, glumbra, havuç, çakıstes, limon, kabbar turşusu, zeytin kebabı, hellim kebabı, soğan kebabı gibi özlediğiniz lezzetleri bulacağınız Archway Restoran, Kıbrıs’taki en güzel anılarınızı yaşadığınız yerlerden bir tanesi olmaya aday.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER