Yeni filmini mezarlıkta çekecek

Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk yönetmen Kenan Hüdaverdi, ‘Necropolis’ adını verdiği yeni filmin çekimlerine1 Mart 2012’den itibaren başlayacağını söyledi.

Yeni filmini mezarlıkta çekecek

Filmin çekimleri, rahmetli Kıbrıslı Türk işadamı Ramazan Güney'e ait İngiltere’nin Surrey -Brookwood kentinde bulunan Brookwood Mezarlığı’nda yapılacak.  Yeni projesinde filmin senaristliğini ve yönetmenliğini yapacak olan Hüdaverdi, filmin tamamının İngilizce olacağını filmde Türk, İngiliz ve İtalyan aktörlerin rol alacağını belirtti. Filmde, günlük yaşantısından kaçıp mezarlıkta yanlız yaşamaya başlayan bir kişinin yaşadığı olaylar zincirinin konu edindiğini  ifade eden Hüdaverdi, “Filmin yüzde 90’nı İngiltere’de bulunan Ramazan Güney’e ait Brookwood Mezarlığı’nda çekilecek. Filmde yaşamdan kesitler ve drama iç içe olacak. Film ekibi olarak, çekim sürecinde mezarlıkta kalacağız. Çünkü, bazen çekimler gece olacak, bazen de sabahın erken saatlerinde kadar devam edecek. Bundan dolayı hep mezarlıkta kalacağız. Bize bu imkanı sağlayan Brookwood Mezarlığı yetkililerine şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yönetmen Hüdaverdi filmin üç hafta gibi kısa bir sürede tamamlamayı düşündüklerini de belirterek, “Çalışmalar istediğimiz gibi sürer ve bir aksilik olmaz ise, filmimiz gelecek yıl Londra’da düzenlenecek olan Londra Türk Film Festivali’nde gösterimi girecek” diye konuştu.

Filme kaynak ve yapımcı bulmak için Türkiye ile görüşmelerin sürdüğünü kaydeden Kıbrıslı Türk yönetmen, “Bize destek olacak iş adamları, ‘kenan_hudaverdi@hotmail.co.uk’ mail adresinden veya 07903221199 no’lu telefondan ulaşabilirler” diyerek destek çağrıda bulundu.

Hüdaverdi, filmin oyuncu kadrosunun da önümüzdeki günlerde kesinleşeceğini ve filmin 2012’nin Aralık ayında vizyona gireceğini sözlerine ekledi.43 yıldır Londra’da yaşayan Hüdaverdi, Türkiye’ye yerleşip, film sektörü üzerine çalışmalar yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

 

Kenan Hüdaverdi’nin yaptığı projeler

‘Saving Lives’ (Yönetmen Kenan Hüdaverdi–2009)

‘My Gift’  (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi-2007)

‘Gansters Moll’ (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi – 2006)

‘No Winners’ (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi- 2002) 

‘Outcast Writer’  (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi – 2000)

‘Innocent Victims’ (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi – 1999)

Necropolis’  (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi– 1999)

‘Brookwood’ (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi 1999)

‘The Robbery’  (Yönetmen ve senaryo Kenan Hüdaverdi – 1999)

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2011, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER