Türkan herkesi büyüledi

En büyük hayalim finale gitmektir

Türkan herkesi büyüledi

- Show TV’deki “Yetenek Sizsiniz Türkiye” Kuzey Kıbrıs’taydı.  Yarışmaya Kuzey Kıbrıs’tan katılan 11 yaşındaki Türkan, sesi ile dinleyenleri büyüledi. Jüri koltuğunda oturan Hülya Avşar büyük yetenek karşısında göz yaşlarını tutamadı. Küçük Türkan ayakta alkışlandı.

 

 

“Yetenek Sizsiniz Türkiye” Kıbrıs ayağının ön elemeleri 20-21 Kasım 2010 tarihleri arasında GAÜ Sahne Sanatları Fakültesi’nde, Jüri üyeleri Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Ali Taran’ın katılımlarıyla yapıldı.  5 Aralık’ta tüm Kuzey Kıbrıs, yarışmadaki elemeler için Show TV ekranlarına kilitlendi.  Kuzey Kıbrıs’tan yarışmaya katılan 11 yaşındaki Türkan Kürşat, sesi ile dinleyenleri büyüledi. Jüri koltuğunda oturan Hülya Avşar Türkan’ın performansı karşısında göz yaşlarını tutamadı. Türkan, seyirciler tarafından da ayakta alkışlandı. Hülya Avşar, Türkan’a“Olağanüstü bir şeysin, mükemmel ötesisin” diye hitap etti. Jüri üyelerinden tam not alan küçük kız Acun’un sorusu üzerine 2 yaşından beridir şarkı söylediğini belirtti. Herkesi kendisine hayran bırakan ve sempatik tavırlarıyla da dikkatleri üzerinde toplayan Türkan, en büyük hayalinin  finale gitmek olduğunu söyledi.

Birçoğu mutlu ayrıldı

Kıbrıs’tan katılan yarışmacıların büyük bir çoğunluğu elemeleri geçti. Flamingo dansı yapan Sergen ve Asya danslarıyla güzel bir gösteri sunarak elemeleri geçti. Ardından da Kıbrıs’tan 7 genç kız sahneye çıkarak hip hop dansı yaptılar. Genç kızlar enerjik ve güzel danslarıyla beğeni topladı.  Jürideki üç kişiden de evet oyu aldılar. Daha sonra Udi Zeynep Funda Aksoy’da yarışmaya katıldı. Çok beğenilmesine rağmen Aksoy elemeleri geçemedi. Lefkoşa’dan yarışan Oytun Andaç ilizyon ve elek show yaptı. Jüri tarafından olumsuz oy aldı. Nijerya’dan arkadaşı ile birlikte katılan Taner Tarlacı da elemeleri geçemedi. Önce şarkı söyledi ardından da yengeçleri üzerine koyarak jüriyi etkilemeye çalışan Tarlacı ve arkadaşı jüriyi etkilemeyi başaramadı. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER