Ortopedik Özürlüler Yararına Balo

Londra Kuzey Kıbrıs'la Dayanışma Derneği (KKDD), Cumhurbaşkanı'nın eşi Meral Eroğlu'nun himayelerinde Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına yardım balosu düzenledi.

Ortopedik Özürlüler Yararına Balo

 

Londra Kuzey Kıbrıs'la Dayanışma Derneği (KKDD), Cumhurbaşkanı'nın eşi Meral Eroğlu'nun himayelerinde Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yararına yardım balosu düzenledi. Tottenham Regency Bangueting Suit'de yer alan geceye, Cumhurbaşkanı Eroğlu eşi Meral Eroğlu ile birlikte katıldı. KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör, Özel Kalem Müdürü Göktürk Ötüken ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt’un da hazır bulunduğu geceye yaşamını Londra'da sürdüren çok sayıda Kıbrıslı Türk de katıldı. Gecede Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, eşi Meral Eroğlu, KKDD yönetim kurulu üyesi Enver Kannur ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından KKDD ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, katkılarından dolayı Meral Eroğlu’na plaket sundu. Meral Eroğlu da, geceye müzikleriyle eğlenceye katkı koyan Kıbrıslı sanatçılar Eylem ve Babutsa Grubu’na plaket verdi. Balodan elde edilen gelirle Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin spor salonu inşaatına katkı konacak.

Eroğlu: Biliniz ki sizin devletiniz var

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Londra'da yaşayan vatandaşları sergiledikleri örnek dayanışmadan dolayı kutlayarak, KKTC’nin temellerini sağlamlaştırma için uğraş verdiklerini söyledi. Londra'da yaşayan KKTC vatandaşların varlıklarını sürdürürken birlik ve beraberlik için gayret sarf ettiğine işaret eden Eroğlu, baloda ortaya konan birlikteliğin kendisini çok duygulandırdığını belirtti.

Eroğu, "Sizler, bir yandan geleceğinizi kazanmak için birlik ve beraberliğinizi koruyarak çalışırken, diğer yandan da KKTC’ye katkı düşüncesinde olduğunuzu biliyorum. Biliniz ki, sizin devletiniz var. Bizler, haklılığımızı Rum’a teslim etmeden, yarınlarımızı kendi özgür irademizle yaşamak için gayretlerimizi sürdürüyoruz” dedi. Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin seslerinin artık daha çok duyulmaya başlandığına ve bu sesin artık önemsendiğine işaret eden Eroğlu, daha çok birliktelik içinde olunması halinde seslerinin İngiliz parlamentosuna kadar yükseleceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Oylarınıza sahip çıkarsanız, yarın İngiliz parlamentosunda daha çok insanımız olur ve bu da İngiltere'deki gücümüz olur" dedi.

Engel  tanımadan yola devam

Cunhurbaşkanı'nın Eşi Meral Eroğlu da, geceye katkı koyanları kutlarken, "Biz, Ortopedik Özürlüler Derneği ile ‘yapacak çok şey var’ diyerek yola çıktık. Engellilerle birçok çalışma yapıyoruz. Onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Benim için en büyük ödül, tüm engelliler federasyonunun beni kendi anneleri olarak ilan etmeleri” dedi. Engellilerin, engel tanımadan çalıştıklarını belirten Eroğlu, şöyle devam etti: "Daha yolun başındayız. İnşallah çok daha güzel şeyler yapacağız. Bu arkadaşlarımız basketbol oynuyorlar. İşte biz ambargoları engel tanımayarak kırmış bulunuyoruz. İnşallah, takımımız daha çok başarı kazanacak. Engel tanımadan yola devam edeceğiz."

Bozkurt: Bizler böyle destekleri topluma döndüren bir derneğiz

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt da, burada olmaktan gerçekten mutlu olduklarını söyledi. Bozkurt “Kıbrıs’ta çok destekçimiz var. Özellikle Meral annemiz hep yanımızda. Ancak taa buralardan böyle destek görmek, gerçekten çok güzel bir şey. Bizler, böyle destekleri topluma döndüren bir derneğiz” dedi.

“Binlerce kilometre uzakta olsak bile…”

Kuzey Kıbrıs'la Dayanışma Derneği yöneticilerinden Enver Kannur da gecenin açılış konuşmasında, binlerce kilometre uzakta olsalar da böylesi etkinliklerle, ülkelerinde kuruluşlara sosyal yardımda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kannur, etkinliğe katılarak kendilerini onurlandıran Cumhurbaşkanı ve eşine de teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2012, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER