KKTC Güzellerden geçilmiyor...

Kraliçe İmge Kemaloğlu

KKTC Güzellerden geçilmiyor...

 - 2010 yılı Kuzey Kıbrıs’ta güzeller geçitine sahne oldu. Geleneksel olarak her yıl yapılan 24. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması yanı sıra, ülkenin dört bir yanında düzenlenen festivallerde de bir birinden güzel genç kızlar güzellikleri ile yarıştı.

Bu yıl 24. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması yanı sıra,  Mehmetçik Üzüm Festivali, Uluslararsı Geleneksel Harnup Festivali, Geçitkale Hellim Festivali’nde de düzenlenen güzellik yarışmalarında bir birinden güzel genç kızlar yarıştı. 24. Miss Kuzey Kıbrıs İmge Kemaloğlu seçilirken, Ayşe Taşkurt, Özlem Elçin, Çise Okyay katıldıkları yarışmalarda güzelliklerini birincilikle taçlandırdı. 

 

Kraliçe İmge Kemaloğlu

Cratos Premium Otel’de 5 Ağustos’ta gerçekleştirilen  24. Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması’nda, 11 numarayla yarışan 16 yaşındaki İmge Kemaloğlu 2010 Miss Kuzey Kıbrıs Kraliçesi seçilirken, üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Teyfide Akgün ikinci, 19 yaşındaki lise mezunu Zeynep Halil ise üçüncü olmuştu. Günkut Ajans’ın organizasyonu, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, Bayra Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), Cratos Premium Otel ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) sponsorluğunda ve birçok kuruluşun katkılarıyla gerçekleşen yarışmada, 12 finalist güzellik tacı için yarışmıştı.

 

Yılın Genç Kızı Nur Alptekin

İskele Belediyesi Açık Hava Kültür Salonu’nda yapılan ve BRT’den de canlı yayınlanan yarışmaya katılan 13 ile 19 yaş arasındaki 17 kız ile 12 erkek adayı, 9 jüri üyesi değerlendirdi.

Yarışma soncunda jüri kızlarda birinciliğe Nur Alptekin’i layık görürken, ikinciliğe Buse Taş, üçüncülüğe Sinem Öğüt’ü seçti. Erkeklerde ise birinciliğe Mehmet Çelik, ikinciliğe Cem Hastan, üçüncülüğe ise Ferhan Altunç layık görüldü.2010 Üzüm Güzeli Ayşe Taşkurt

Mehmetçik Üzüm Festivali kapsamında Ağustos ayında gerçekleştirilen güzellik yarışmasında, birinci Güzelyurt bölgesinden Ayşe Taşkurt seçildi.  50’ncisi düzenlenen Festival çerçevesinde, 12 güzelin katıldığı yarışmada Merve Topuz ikinci, Ümmühan Avşar üçüncü gelmişti. Yarışmayı kazanan Taşkurt yarışmaya bölge dışından katılan tek adaydı.
Bu arada, Üzüm Güzeli yarışması öncesi yer alan küçükler güzellik yarışmasında kızlarda 20 erkeklerde 11 çocuk derece için yarışmıştı.  Erklerde Emin Yıldız birinci, Ertan Akıncı ikinci, Sercan Özinal üçüncü geldi; kızlarda ise Tanyel Ahmet’in birinci Mediha Kara ikinci Gökçe Avşar ise üçüncü olmuştu.  

 

Harnup Güzeli Özlem Elçin

5. Uluslararsı Geleneksel Harnup Festivali kapsamında düzenlenen 1. Harnup Güzeli Güzellik Yarışması’nı Özlem Elçin kazandı.  Eylül ayı içerisinde gerçekleşen yarışmada jüri üyeleri Sanatçı Örge Volkan, Modacı Damla Aldağ, Dans Eğitmeni Vahide Koşat, İskele Festivali Güzellik Yarışması birincisi Bilge Gök ve Final Organizasyon Direktörü Nazife Tozakı’nın 12 yarışmacı arasından finalistlerden, Nazlı Aydın ikinci, Cemaliye Karabasanlı üçüncü oldu. 12 yarışmacı kendi aralarında seçtiği Büşra Çelik’te Dostluk Güzeli ünvanını aldı. 

 

Hellim güzeli Çise Okyay

Geçitkale Hellim Güzeli Çise Okyay seçilmişti.  Geçitkale Hellim Festivali çerçevesinde düzenlenen yarışmada ikinciliğe Helin Demiray, üçüncülüğe Özge Yalın ve dördüncülüğe de Buse Akar gelmişti.

 

 

Barış Güzeli Rus oldu

Bu yıl 5’incisinin düzenlendiği Uluslararası Barış Güzeli Yarışması, her yıl olduğu gibi Güzelyurt Portokal Festivali kapsamında gerçekleşti.

17 ülke güzelinin jüri karşısına çıktığı yarışmanın sonucunda, Rusya’dan Vika Drizlionok birinci, Karadağ’dan Nina Stanisic ikinci, Türkiye’den Gözde Fidan üçüncü olurken, KKTC’yi temsil eden Burcu Kahraman ise sadece dördüncülüğü elde edebildi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2011, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER