'Kalplerden Dudaklara’ konseri muhteşem geçti

Sanat çalışmalarını Londra'da sürdüren Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, Güney Londra'da 'Kalplerden Dudaklara’ adi altında mükemmel bir Türk sanat müziği konseri verdi.

'Kalplerden Dudaklara’ konseri muhteşem geçti
Koro Şefi Naci Göçen yönetiminde Bromley Civic Center’da düzenlenen konserde Türk Sanat Müziğ'inin birbirinden güzel eserleri seslendirildi.

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı eşi İhsan Tuncalı, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı konserde 

Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu Kurucusu sanatçı Türkan Nalbantoğlu bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Koro çalışmaları hakkında bilgi veren Türkan Nalbantoğlu, Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu'nu 8 Ocak 2012 yılıda Bickley Manor Hotel'de şef Naci Göçen yönetiminde kurduklarını söyledi.

Nalbantoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Sizlerden gördüğümüz ilgi ve sevgi bizleri motive ederek azimli ve özverili çalışarak, sizler için birbirinden güzel şarkılar hazırladık. Bugün sizlerin  karşısında olmaktan gururluyuz  ve onurluyuz. 6 aylık yeni bir koro olmamıza rağmen az zamanda çok işler başardık"

Sanatçı Nalbantoğlu, "6 Mayıs 2012'de Efes 2'de yaptığımız balo hem çok başarılı, hem de önemi çok büyüktü. Elde ettiğimiz gelirin tümü 2 bin pound'u Kıbrıs'taki Engelliler Derneği'ne  bağışladık. Bu arada bizi her zaman destekleyen tüm medya mensuplarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve bizi destekleyen ve sponsor olan tüm dost ve işadamlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum ve desteklerinin devamını diliyorum. Gecenin güzel geçmesi dileğiyle bir başka konserde tekrar buluşmak üzere. Konserimiz Babalar Günü'ne denk geldiği için okuyacağımız şarkılar babalara armağan olsun" diye konuştu.

Nalbantoğlu ayrıca koronun sponsorluğunu yapan eşi  Tuncel Nalbantoğlu’na da özel teşekkür etti. Konsere katılan ve kısa bir konuşma yapan KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı da, koroyu başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak, yeni nesillere Türk kültürünü aşılamak için koronun önemli bir misyon yüklendiğini söyledi. Tuncalı, Türkan Nalbantoğlu ve şef Naci Göçen başta olmak üzere tüm koro elemanlarını başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek kutladı.

Temsilci Oya Tuncalı ve Federasyon eski Başkanı Sener Sağlam ve Güney Londra’da yaşayan  Türklerin  yoğun katılımıyla gerçekleştirilen konserde, Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu tarafından birbirinden güzel eserler seslendirildi.

Konserin birinci bölümde Türk müziğinin  birbirinden güzel şarkıları koro ve solo tarafından büyük bir coşkuyla icra edildi.

Şef Naci Göçen yönetimindeki koro, Türk sanat müziğinin seçkin eserlerinden oluşan bir repertuar sundu. Koro, Gülşen-i Hüsnüne Kimler Varıyor’ ,‘ Bir Bahar Akşamı Rastladım Size’, ‘ Ey But-i Neveda’, ‘Ben Gamlı Hazan’, ‘Yalan Gözlerin’, ‘ Aynı Çatı Altında’ ve ‘ Yar Saçların Lüle Lüle’ gibi ünlü sanat müziği eserlerini seslendirdi.

Koro  ikinci bölümde ise  unutulmayan  Yeşilçam sineması şarkılarından örnekler seslendirdi. ‘Arım Balım Peteğim’, ‘ Aşkın Kanunu’, ‘Sarmaşık Gülleri’ ve ‘Damarımda Kanımsın’ gibi eski Türk filmlerinin müziklerinden oluşan nostalji bölümü de konuklar tarafından büyük beğeni kazandı. Konserde koronun birlikte seslendirdiği şarkıların yanısıra, Türkan Nalbantoğlu, Merih Katı, Neşe Derviş, Ayşe Topçu, Tangül Ovalı ve Aysel Slade solo olarak sahne aldı. Konser sonrasında ise Kıbrıs’tan gelen sanatçı Bahar Özkan, sahneye çıkarak, davetlililere unutulmaz bir Türk sanat müziği ziyafeti sundu.

Katılımcılardan büyük alkış toplayan Vatan Kültürel Türk Sanat Müziği Korosu konserlerine devam edeceğini açıkladı.

Öte yandan geceye Kıbrıs'tan Sanatçı Bahar Gökhan'da da gecenin ilerleyen saatlarında sahne aldı. Genç sanatçı, eserleriyle büyük alkış topladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2012, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER