IRT ‘Roket’gibi geliyor!

‘Roket’ ile dünyaya fırlamayı hedefliyor.

IRT ‘Roket’gibi geliyor!

 

 

*İngiltere’de yaşayan Londralı birkaç Kıbrıslı Türk’ten oluşan IRT- Inspired Rational Thought- ‘Roket’ adlı albümleriyle müzik piyasasını alt üst etmeye hazırlanıyor. ‘Roket’ albümleriyle piyasaya girmeye hazırlanan  grubun ilk klibi Kral TV ve Türkiye televizyonlarında da gösterilecek.

Misli Kadıoğlu

Onlar, Londra’da yaşayan ancak gönülleri Kuzey Kıbrıs’la çarpan birkaç adam. Deniz Hüseyin, Hüseyin Ahmet, Şenol Osman ve Osman Asım, Mike Harris’i de aralarına alarak European Recods şirketiyle birlikte yeni bir albüm çalışmalarına başladılar.
Yüksek enerjileri ile dikkat çeken grup, başlangıç olarak Eylem ve Babutsa gibi Londra’da yaşayan ancak Türkiye’de de büyük başarı elde eden sanatçılar arasına girmeye hazırlanıyor. Başlangıç olarak dedik çünkü Rock, RNB, Soul, Reggie ve club müzikleriyle eğlence yerlerine farklı bir soluk katacak olan grup üyeleri, ilk albümleri

‘Roket’ ile dünyaya fırlamayı hedefliyor.

Kısa bir süreliğine albüm hazırlıkları için ülkemize gelen grup üyeleriyle İskele Boğazı’nda kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Deniz Hüseyin 1978 Londra doğumlu. Kuzey Kıbrıs’a ikinci gelişi. İlk gelişi 2010’a rast gelmiş. Televizyonda yayınlanacak 20 Temmuz müzikleri için kayıtlara girmiş. 12 yaşından beri müzikle iç içe. Grupta solist ve gitarist olarak görev alıyor. Rock, RNB, Blues, Funk, Soul, dans ve club müzikleri yapıyor.
Hüseyin Ahmet 1974 Londra doğumlu. Müziğe 14 yaşında başladı. 34 yıl Londra’da yaşayan Hüseyin Ahmet, 1988-1990 yıllarında Uludağ Müzik Grubu’nda, 1990-1992 yıllarında Halay Müzik Grubu’nda, 1993-2000’e kadar Abone Müzik Grubu’nda, 2002’de Black/ Out Müzik Grubu’nda, 2000-2007 Kıbrıs Dörtlüsü Müzik Grubu’nda bateristlik yaptı. Durty Beat grubu gibi bazı müzik gruplarında da yer aldı. Grubun bateristi.
Şenol Osman 1969 Londra doğumlu. 90’lı yıllarda iki plak çıkardı. 2009 yılında IRT Grubu’nda tekrar gitar çalmaya başladı.
Osman Asım 1975 doğumlu. Grubun bas gitaristi. Tony and Guy adlı kuaförlük şirketinde kuaför olarak çalıştı. Aynı zamanda ressam.  
Mike Harris müzik prodüksiyonu. İngiltere başta olmak üzere Avrupa’da ünlü isimlere 5 tane hit klip yaptı. Şu anda IRT ile birlikte çalışıyor.

‘Roket’ Kral Tv’de ve Türkiye kanallarında yayınlanacak

Grup üyeleri, European Recods’unda desteğiyle ‘Roket’ gibi buradan dünyaya açılmayı hedefliyor. İlk albümleri önümüzdeki günlerde çıkacak. Ardından da klip çekimlerini gerçekleştirecekler. Eylül ayının 10’unda İngiltere’ye dönmeyi planlayan grup, sponsor arayışında. IRT’nin çıkış parçası olan ‘Roket’ yavaş başlayan ancak gittikçe hareketlenen bir parça. Ve ilk klip de bu parçaya çekilecek. Klip Kral TV’de ve Türkiye’deki birçok müzik kanalında yayınlanacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2012, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Erbay
Ahmet Erbay - 8 yıl Önce

yazik cocuklara. european recordun eline dusmuslerse isleri zor. cunku bunlar kadar amator ve sanatcilarina deger vermeyen bir sirket. yazik gunah

SIRADAKİ HABER