Elvis Presley efsanesi

Elvis Presley’in ölümünün 30. Yıldönümü

Elvis Presley efsanesi

 

Hayranları, Rock’n Roll’un efsanevi ismi Elvis Presley’i, ölümünün 30. yıldönümünde anmaya hazırlanıyor. Elvis Presley’in hayata gözlerini yumduğu çarşamba günü, 50 bin hayranı Memphis kentinde biraraya gelecek ve Rock’n Roll’un kralını anacak.

Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley’in aramızdan ayrılışının 30. yıldönümü yaklaşıyor. Tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Elvis Presley’in anısına bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

50 bin kadar hayranı, ölüm yıldönümü olan çarşamba günü, Rock’n Roll kralının müzeye dönüştürülen Mempis’deki malikanesine gidecek.

Anma töreni düzenlenecek ve eski eşi Priscilla Presley ve orkestrasının da katılacağı bir konser verilecek.

Elvis Presley, 16 Ağustos 1977’de 42 yaşındayken Memphis’teki malikanesinde ölü bulunmuştu. Ölümünde kötü beslenme ve uyuşturucu alışkanlığının etkili olduğu söyleniyor.

Rock’n Roll müziğinin kralı olarak bilinen Elvis Presley, ölümünün üzerinden 30 yıl da geçse hayranlarının kalbindeki yerini hala koruyor.

İngiliz şarkıcı James Blunt’a göre, bunun nedeni ünlü müzisyenin sahip olduğu inanılmaz karizma.

19 yaşında şarkı söylemeye başlayan Elvis Presley’nin, 500 binden fazla satış rakamına ulaşan tam 81 altın plakı bulunuyordu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2012, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER