“Babutsa artık bir marka olmuştur…”

Grubun kendine özgü bir tarzı var

“Babutsa artık bir marka olmuştur…”
.“Yanayım Yanayım” ve “Tabi Güzelim”den sonra yeni albümleri “Kestane” ile müzik marketlerde yerini alan Babutsa, geçtiğimiz ay Nuh'un Gemisi Otel'de yapmış olduğu görkemli açılışın ardından North Cyprus UK Genel Yayın Yönetmeni Zorlu Cezaroğlu'nun sorularını yanıtladı. Yeni albümlerine iki kişi olarak devam eden Soner ve Ali ikilisi, hem yeni albümleri, hem de yeni projeleri hakkında gazetemize bilgiler verdi.

Zengin bir kadroyla yola devam
Babutsa grubu yeni albümle birlikte yoluna artık 2 kişi olarak devam ederken, bu değişikliğin sebebini sorduğumuz Babutsa şöyle konuştu: Babutsa bir proje olarak başlamış ve ilk albümde aramıza bir kızın alınması istenmişti bu yüzden 3 kişi olarak başladık, daha sonra single olarak çıkardığımız “Tabi Güzelim”de bu 3′lü devam etti. Fakat şu günlerde çıkan albümümüzü 2′li olarak devam ettirme kararı şirket tarafından alındı. Babutsa bu albümde daha değişik projelerle, konserlerde daha zengin bir kadro ile show yapacağı için grubun kurucusu Soner ve Ali ile yoluna devam edecektir."

Gruba, vokalist ve dansçılar eşlik edecek
"İlerde yeniden aralarına bir bayan solistin katılması mümkün olur mu?" sorumuza ise ikili, Babutsa’nın kadrosunda bayan vokalist ve bayan dansçı da olacağını ama Babutsa'nın bundan böyle hep 2 kişi olarak medya davetlerine katılacağını söyledi.

"Babutsa'nın stilini bozmadık"

“Kestane” adlı albümleri hakkında da bilgi veren Babutsa, albümün tüm aranjelerinin Babutsa’dan Soner tarafından yapıldığını anlattı. Soner'in Londra’da bulunan stüdyosunda yapılan kayıtların İstanbul’da SMS Stüdyosu’nda devam ettiğini söyleyerek, Fettah Can, Bora Serbülent, Ali Sönmez, Harun Erkezen, Dj Han, Tomakinler gibi sanatçılarla çalıştıklarını belirtti. İlk albümden daha farklı, daha bilinçli yapılmış şarkılarla Babutsa'nın stilini fazla bozmadıklarına işaret ettiler.

Grubun kendine özgü bir tarzı var
İlk albümlerindeki “Yanayım Yanayım” adlı şarkılarıyla çok büyük başarı kazanan ve çok sevilen grup, daha sonra başarısını “Tabi Güzelim”le sürdürdü.  “Kestane” adlı şarkıları konusunda beklentilerini de North Cyprus UK'e anlatan grup, "Babutsa artık bir marka olmuştur, halkımızın kabullendiği sevdiği bir gruptur, bu en zor olanıydı ve bunu “Yanayım” şarkısıyla başardı. Artık grubun kendine özgü bir soundu, bir tarzı var bu yüzden “Kestane” şarkısının da çok sevileceğine eminiz. Yeni albümdeki tüm şarkılar birbirinden güzel o yüzden birçok sürprizlerle karşı karşıya olabiliriz." dedi.

İkinci klip "Dayanamam"a çekilecek
İlk klibini “Kestane” şarkısına çeken Babutsa, ikinci klip şarkısını slow şarkıları “Dayanamam”a çekileceklerini açıkladı. Böylelikle halka, duygusal şarkılarda da başarılı olduklarını göstermek istediklerini kaydetti.
"Türk televizyon ve radyolarını takip ediyoruz"
İngiltere’de yaşayan ve sadece konserler ve promosyon dönemi için Türkiye’ye giden Babutsa'ya, Türkiye’deki şarkıları takip edip etmedikleri ve son dönemde beğendikleri şarkıları sorduk. Bu konuda da gazetemize konuşan grup üyelerinden Soner "İngiltere’de yaşıyoruz ama yine Türk televizyon ve radyolarını internetten dinliyoruz. Şu günlerde en çok kafama takılan Gökhan Tepe’nin “Yalan” şarkısı. Çok güzel yorumlamış." diye konuştu.
Yeni yılda Almanya'da
Yeni yılda 2 ayrı şehirde sahne alacaklarını belirten Babutsa, ilk olarak Almanya'nın Berlin şehrinde, daha sonra yine Almanya'nın Hannover şehrinde sahne alacaklarını açıkladı. İkili, ayrıca Ocak ayının sonlarına doğru Kıbrıs'ta Nuh'un Gemisi'nde bir konserleri olacağını söyledi.
Yeni proje, "Babutsa Show"
Son olarak da müzik dışında yapmayı planladıkları projelerinden de bahseden Babutsa, BABUTSA SHOW adı altında bir show programı projeleri olduklarını dile getirdiler. North Cyprus UK olarak, biz de gruba yeni albümlerinin başarı getirmesini temenli ederiz.Kestane, Nuhun Gemisi’yle yola çıktı!

“Yanayım yanayım” şarkısiyla müzik dünyasında harika bir çıkış yaşayan Babutsa, yeni album tanıtımlarını Nuhun Gemisi Hotel’inde yaptı. Nuhun Gemisi’nin sponsorluğunu üstlendiği “Kestane” isimli albümlerinin tanıtımının gerçekleştiği geceye KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Belediye Başkanı Halil Orun bazı milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin yanısıra magazine basını da yoğun ilgi gösterdi.
Kestane ismini taşıyan ve Acar Acabey’in yapımcılığını üstlendiği yeni albümleriyle müzik piyasasındaki yerini alan Babutsa’nın tanıtım gecesinde Rus Revu Kızları da sahne aldı. European Records etiketi ile müzik piyasalarındaki yerini alan  yeni albümün aranjörlüğünü grup solistlerinden Soner Tursoy yaptı. Fettah Can, Bora Serbülent, Haluk Erkezen ve Ali Sönmez’in şarkılarından oluşamn albümde iki şarkının remix versiyonu da yer aldı. Tanıtım gecesinde ilk olarak sahneye çıkan Banu Çağlar birbirinden güzel şarkılarıyla geceye katılanlara keyifli anlar yaşattı. Davul Show’un ardından sahneye gelen Ali Sönmez ve Soner Tursoy, yeni albümlerinde yer alan şarkılarıyla geceye katılanları mest etti. Tanıtım gecesinde bir konuşma yapan KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, Babutsa Grubu’na övgüleri yağdıran konuşmasında gruba destek veren Acar Acabey’e de övgüler yağdırdı. KKTC ‘yi yurt dışında başarıyla temsil eden Babutsa Grubu’nun her zaman yanında olduklarını ve olacaklarını kaydeden Tatar, onlara desteğimiz her zaman sürecektir sözleryle de konuşmasını noktaladı.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2012, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER