Yetkinlioğlu ‘Yılın Gazetecisi’ seçildi

Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi (CTS) ile Londra’da yayınlanan Olay, Londra, Avrupa Gazetesi ve Telgraf Gazeteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmada, Hürriyet Londra muhabiri Halil Yetkinlioğlu ‘Yılın gazetecisi’ seçildi.

Yetkinlioğlu ‘Yılın Gazetecisi’ seçildi

LONDRA’da faaliyet gösteren ve çeşitli konularda toplantılar düzenleyen Türkiye Araştırmaları ve Kalkınma Merkezi (CTS) ile Londra’da yayınlanan Olay, Londra, Avrupa Gazetesi ve Telgraf Gazeteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmada, Hürriyet Londra muhabiri Halil Yetkinlioğlu ‘Yılın gazetecisi’ seçildi.

Sheraton Park Lane Hotel’de gerçekleşen ödül törenine Başbakan Yardımcısı Nick Clegg, Barones Meral Ece, milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, işadamları ile dernek temsilcileri katıldı. Başbakan David Cameron ile İşçi Partisi lideri Ed Miliband’da birer kutlama mesajı gönderdiler.

Halktan gelen öneriler doğrultusunda, 13 kişilik jürinin de oylarının "tamamını" alan Yetkinlioğlu, bu ödüle layık görüldü. Yetkinlioğlu’na ödülünü İşçi Partisi milletvekili ve adı geçen partinin Avrupa Birliği Gölge Bakanı Emma Reynolds verdi

30 Nisan akşamı yapılan geceye, 500’den fazla davetli katıldı.

Türkiye’den gazeteciler Cengiz Çandar, Ali Bayramoğlu, Hilal Kaplan ve Economist Dergisi’nin Türkiye temsilcisi olan Amberin Zaman’ın da katıldığı davette CHP Bursa Milletvekili Aykan  Erdemir de hazır bulundu

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2012, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER