'Yaşlılarımızın çoğu yalnızlık duygusunu gidermek istiyor'

Onlar konuşmak isteyen bir dost ararlar, konuşacak bir arkadaş bulunca hayata bağlanıyorlar

'Yaşlılarımızın çoğu yalnızlık duygusunu gidermek istiyor'
Güney Londra Türk Yaşlılar Derneği Başkanı Nesrin Sıtkı, dernek olarak 3 Temmuz 2003 yılında beri yaşlılara hizmet verdiklerini belitretek, "Yaşlılarımızın çoğu yalnızlık duygusunu gidermek, sosyal ilişki ihtiyacını karşılamak ve böylece hayattan zevk alabilmek için buralara kadar geliyorlar" dedi.

Güney Londra'nın Sydenham bölgesinde bulunan Wenne Hall'de Pazartesi ve Cuma günleri saat 09.30 ile 14.30 arası biraraya geldiklerini kaydeden Sıtkı amaçlarını şöyle açıkladı: "Yaşlılarımızı bir çatı altına toplamak ve iyi vakit geçirmek istiyoruz. Burada toplu bir şekilde buluşuyoruz ve biraraya geliyoruz. Güne kahvaltı ile başlıyoruz. Sonra sohbet ediyoruz ve ardından Türkçe müzikler dinliyoruz. Bizim için en güzel eğlence müzik dinlemektir"

Londra'nın hemen her bölgesinden yaşlıların geldiğini hatta Enfield bölgesinden bile yaşlıları ağırladıklarını kaydeden Sıtkı, "Yaklaşık 220 üyemiz var, tabi ki hepsi aynı günde burada olamıyor. Ancak aramıza katılan bütün arkadaşlarımız huzur buluyor" diye konuştu. 

Yaşlıların en büyük sıkıntısının yanlızlık olduğuna değinen Sıtkı, "Yaşlılarımızın en büyük sorunu yanlızlıktır. Onlar konuşmak isteyen bir dost ararlar, konuşacak bir arkadaş bulunca hayata bağlanıyorlar. Yaşlılarımızın çoğu yalnızlık duygusunu gidermek, yani sosyal ilişki ihtiyacını karşılamak ve böylece hayattan zevk alabilmek için buralara kadar geliyorlar. Üyelerimiz buraya gelince bütün sorunlarını unutuyorlar." dedi.  

"Yaşlılarımızı saygıyla karşılamalı ve gönüllerini hoşnut etmeliyiz" diyen Başkan Nesrin Sıtkı, "İkinci baharlarını yaşayan yaşlılarımızdan hürmet ve saygılarımızı eksik etmeyelim" dedi.

Dernek Sekreteri Mehmet Bey'in derneğin çalışmalarıyla ilgili her konuda kendilerine çok yardımcı olduğunu kaydeden Sıtkı, "2013 yılında da üyelerimizle birlikte yaşlılarımızın istek ve talepleri doğrultusunda projelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2013, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER