Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği faaliyetlerine başladı

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gösterilecek

Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği faaliyetlerine başladı

* Londra’daki Türkler ve Kuzey Kıbrıs’la ilişkileri, sosyal kültürel ve sportif alanda geliştirmesi hedeflenen Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği’nin başkanlığını Euromed Maretime Taşımacılık Şirketi sahibi Hasan Gazi, asbaşkanlığını Universal Claim Şirket Direktörü Serdar Sarı, sekreterliğini Accounting Direct Plus Direktörü Enver Kannur ve Basın ve Halkla ilişkiler sorumluluğunu North Cyprus UK Direktörü Zorlu Cezaroğlu üstlendi.

Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak ve gerek KKTC’deki gerekse, Londra’daki ihtiyaçlı kurumlara destek olmak amacıyla faaliyete geçen Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD) geçtiğimiz hafta çalışmalarına başladı. Euromed Maretime Taşımacılık Şirketi sahibi Hasan Gazioğlu’nun başkanlığında yeni kurulan derneğin asbaşkanlığını Universal Claim Şirket Direktörü Serdar Sarı, sekreterliğini Accounting Direct Plus Direktörü Enver Kannur, basın ve halkla ilişkiler sorumluluğunu da North Cyprus UK Magazin Direktörü Zorlu Cezaroğlu üstlendi.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler gösterilecek
Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu, derneğin geçtiğimiz hafta kurucular kurulu tarafından kurulduğunu ve çalışmalarına başladığını kaydetti. Gazioğlu, KKDD’nin kuruluş amacının Kuzey Kıbrıs’la Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türkler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak ve gerek KKTC’deki gerekse Londra’daki ihtiyaçlı kurumlara destek amacı güttüğünü söyledi. KKDD’nin siyasi hiçbir faaliyeti olmadığının altını çizen Gazioğlu, KKDD’nin KKTC ile olan ilişkilerde sosyal, kültürel ve sportif alanlarda faaliyet göstereceğini belirtti.  

15 Haziran’da engelli çocuklar için el ele
Önümüzdeki günlerde, engelli çocuklar yararına bir balo düzenleyecek olan dernek, ilk faaliyetini de yapmış olacak. Kuzey Londra’nın seçkin mekanlarından biri olan Regency Bauntiquing Suite Salonu’nda 15 Haziran 2012 tarihinde gerçekleşecek olan balonun tüm geliri KKTC’deki Kıbrıs Türk Ortopotik Özürlüler Derneği’ne verilecek. Oldukça renkli geçmesi beklenen baloya, Londra’da yaşam süren Kıbrıslı Türklerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2012, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER