Fotoğraf ve resim yarışması düzenleniyor

Son başvuru tarihi 13 Nisan.

Fotoğraf ve resim yarışması düzenleniyor

 

*** KKTC Londra Eğitim/Kültür Ataşeliği, Universal Claims & Crash Repairs Ltd.’in sponsorluğunda Türk Dili ve Kültürü Okullarında II. Fotoğraf Yarışması ve Sergisi gerçekleştiriliyor. Son başvuru tarihi 13 Nisan.

 

KKTC Londra Eğitim/Kültür Ataşeliği, Londra’da faaliyet gösteren Türk Dili ve Kültürü Okullarında eğitim-öğretim faaliyetinde bulunan çocukların, “Çalışma Takvimi”nde belirtilen Anma ve Kutlama faaliyetlerinin dışında, kendi düşüncelerini, becerilerini ve iç dünyalarını yansıtmak üzere Universal Claims & Crash Repairs Ltd.’in sponsorluğunda II. Fotoğraf Yarışması ve Sergisi gerçekleştiriliyor. Yarışmaya gönderilecek olan eserler, en geç 13 Nisan 2012 tarihine kadar, okullar aracılığıyla, KKTC Londra Temsilciliği Eğitim/Kültür Ataşeliği’ne teslim edilmiş olacak.

 

Yarışmaya katılım koşulları:

 

1.     Etkinliğe 10 – 13 ile 14-17 yaş aralığındaki Londra Türk Dili ve Kültürü Okullarından herhangi birinde kayıtlı olan ve öğrenim gören öğrenciler katılabilir.

2.     Yarışma renkli baskı dalında yapılacaktır.

3.     Yarışmaya en fazla iki (2) eser gönderilebilir.

4.     Baskılar, orijinal fotoğraf kağıdı üzerinde olmalıdır. Fotokopi ve benzeri ürünler geçerli değildir.

5.     Fotoğrafların kısa kenarı 25 cm. olmalıdır.

6.     Eserler sergilenmeye hazır biçimde, çerçeveli (camsız) veya köpük üzerinde olacak şekilde teslim edilmelidir.

7.     Seçici kurulun sergilemeye uygun bulduğu ve sergileme almamış olan eserlerle, ödül alan eserler,  KKTC  Londra Temsilciliği Eğitim/Kültür Ataşeliği’ne bırakılacaktır. Ataşelik, eser sahibinin ismini belirtmek kaydı ile bu eserleri ticari amaç dışında kullanmakta özgürdür.

8.     Sergiye başvuran her öğrenci, eserlerinin çekilmiş fotoğraflarının kaydedildiği CD’yi veya USB’yi eserleriyle birlikte teslim edecektir. Fotoğraflar CD’ye veya USB’ye fotoğraf ismiyle birlikte kaydedilmelidir. CD veya USB getirilmediği takdirde eserler teslim alınmayacaktır.

9.     Yarışmaya gönderilecek eserlerin herhangi bir yerinde öğrencinin kimliğini ve okulunu belirten herhangi bir yazı veya işaret bulunmamalıdır. Eserlerin arka yüzüne iliştirilecek etikete bir rumuz (Nickname) ve fotoğrafa verilen isim yazılmalıdır. Katılımcılar, gönderecekleri eserlerde tek bir rumuz (Nickname) kullanmalıdır. Rumuz (Nickname) kapalı bir zarf üzerine yazılmalı ve zarf içerisinde (Öğrencinin adı soyadı, okulu, yaşı ve varsa e-mail adresi) olmalıdır.

10.  Yarışmaya gönderilecek olan eserler, en geç 13 Nisan 2012 tarihine kadar, okulları aracılığıyla, KKTC Londra Temsilciliği Eğitim/Kültür Ataşeliği’ne teslim edilmiş olmalıdır.

11.  Eserlerin sergileneceği adres ve Seçici Kurul daha sonra bildirilecektir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 01:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER