Cumhurbaşkanı Eroğlu Londra’ya geliyor

Konferans düzenleniyor

Cumhurbaşkanı Eroğlu Londra’ya geliyor


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhurbaşkanı olarak Londra’ya ilk ziyaretini gerçekleştiriyor. Eşi Meral Eroğlu ile birlikte, 13 Haziran’da  Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’nin davetlisi olarak Londra’ya gelecek olan Eroğlu, burada bir de konferans verecek. 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu, Londra’da bulunan Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’nin davetlisi olarak Londra’ya geliyor. Cumhurbaşkanı ve eşinin 15 Haziran’da KKDD’nin organize edeceği, Meral Eroğlu’nun himayelerinde gerçekleşecek olan Ortopedik Engelliler Derneği yararına gerçekleşecek baloya katılacağı ve Londra’da bir de konferans vereceği belirtildi.

Konferans düzenleniyor

Cumhurbaşkanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’nun 13 17 Haziran tarihleri arasında Londra’da olacağı kaydedildi. Cumhurbaşkanı’nın 15 Haziran’da Kuzey Londra’nın seçkin mekanlarından biri olan Regency Bauntiquing Suite Salonu’nda KKDD’nin organize edeceği Meral Eroğlu himayelerinde gerçekleşecek, Ortopotik Engelliler Derneği yararına düzenlenecek baloya katılacağı kaydedildi. Eroğlu’nun 16 Haziran’da Londra’da, Kıbrıs Sorunu’nda gelinen son nokta konusunda bir konferans vereceği belirtilirken, aynı zamanda Eroğlu’nun Londra ziyareti sırasında bazı sivil toplum örgütlerini de ziyaret edeceği kaydedildi.  

Cumhurbaşkanı olarak ilk ziyareti

Konuyla ilgili açıklamada bulunan KKDD Başkanı Hasan Gazioğlu, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’nun davetlerine olumlu yanıt vermelerinin sevindirici olduğunu söyledi. Gazioğlu, Cumhurbaşkanı olarak Derviş Eroğlu’nun bu ilk ziyareti olduğunu vurgu yapan Gazioğlu, Cumhurbaşkanı ile Londra’da yaşayan Türk toplumunu buluşturmanın dernek olarak gururunu yaşadıklarını belirtti.

Baloya Eylem ve Babutsa’da destek verecek

Yapılan açıklamaya göre, 15 Haziran’da Kuzey Londra’da Regency Bauntiquing Suite Salonu’nda Ortopotik Engelliler yararına düzenlenecek baloya, Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk sanatçılar Eylem ve Babutsa’da destek verecek. Gecede elde edilen gelir Ortopetik Engelliler Derneği’ne bağışlanacak
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 00:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER