banner29
15 Ekim 2018 Pazartesi

BREXİT SONRASI LONDRA'YA "ÖZEL VİZE" TEKLİFİ

İngiltere’nin başkenti Londra’daki sermaye grupları, ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma kararı vermesinin ardından yabancıların Londra’da serbestçe çalışmasını ve yaşamasını sağlamak üzere kente özel bir vize rejimi uygulanmasını talep etti.

11 Kasım 2016 Cuma 17:26
     BREXİT SONRASI LONDRA'YA

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Financial Times’ın haberine göre, Londra Ticaret ve Endüstri Odaları (LCCI) öncülüğünde iş dünyası liderleri, Londra’da yabancıların çalıştırılmasına izin verecek özel bir vize rejimini öneren teklifi İngiliz hükümetine iletti.

 

Teklife ilişkin olarak LCCI Politika Direktörü Sean McKee, "Şehrimiz yabancı göçmenler olmazsa çöker. Londra için biraz daha farklı bir göçmen politikasına ihtiyacımız var. Londra’nın geleceği için hükümetin göçmen politikasını bir ölçüde esnekleştirmesi son derece önemli." ifadelerini kullandı.

 

LCCI’nın teklifine göre, Londra’da çalışmak için vize alanlara özel bir sosyal sigorta numarası verilmesi halinde yabancıların çalışma alanı sadece Londra ile kısıtlanabilir. Teklifte, Londra’da çalışan birinin işinden çıkarılması, 60 gün içerisinde yine Londra’da bir iş bulamaması halinde ülkesine geri gönderilmesi gibi ağır şartlar da bulunuyor.

 

Londra Belediye Başkanı Sadık Han’ın ofisinden dün konuya ilişkin yapılan bir açıklamada da, "Londra’daki şirketlerin en iyi yeteneklere ulaşabilmesinin önünde engel oluşturabilecek vize düzenlemelerinin geliştirilmesi için hükümete telkinde bulunuyoruz." ifadesine yer verildi.

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV