Başarılı Kıbrıslı’lar da ödüllendirildi

İngiltere’de Toplumsal Başarı Ödülleri verildi. İngiltere Başkan Yardımcısı Nick Clegg’in katıldığı bir gecede, başarılı Kıbrıslı’lar da ödül aldı.

Başarılı Kıbrıslı’lar da ödüllendirildiTürkiye Araştırmalar Merkezi- Centre for Turkey Studies (CTS), tarafından düzenlenen, kişisel ve kurumsal dallarda verilen “Toplumsal Başarı Ödülleri” Sheraton Park Oteli’nde 550 seçkin davetlinin katıldığı bir gecede sahiplerini buldu. İngiltere Başkan Yardımcısı Nick Clegg’in de katıldığı, İngiliz Parlemontosu’ndan çeşitli partilerden oluşan, 21 milletvekilinin yer aldığı gecede, başta İşçi Partisi Avrupa sorumlusu gölge Başkanı Emma Reynolds, Baronrss Sara Ludford, Baroness Meral Ece ve birçok Lordlar, Belediye Meclis Üyeleri Ertan Hurer, Yasemin Brett, Santander Bank, Duncan Lewis, NCD ve Club Med International Holiday Şirketi gibi şirketlerden yöneticiler ile Türkiye’den büyük ölçekli firma temsilcileri katıldı. Türkiye’den gazeteciler Cengiz Candar, Ali Bayramoğlu, Hilal Kaplan ve CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir de konuklar arasındaydı.
Gecede bazı başarılı Kıbrıslı’lar da ödül aldı. İsimleri şöyle: En başarılı doktor Dr. Teoman Sırrı MBE, En başarılı iş adamları, Tuncel Nalbantoglu (Vatan Catering), Ali Güryel (Bromcom Şirketi), En başarılı spor adamı Turgut Esendağlı (İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı), En başarılı eğitimci Ertanç Hidayettin, Jüri Özel Ödülü Nural Ezel (Olay Gazetesi).

Sırrı: “Ödüller demokratik verildi”

Dr. Teoman Sırrı MBE, kendisine ödül verildiği için halka, jüriye ve CTS’e teşekkür etti. Kendisi için her ödülün ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Sırrı, CTS tarafından verilen ödüllerin demokratik olduğunu belirtti. Sırrı, “CTS halk için bu ödülleri veriyor. Bazı kurumlar bilinçli olarak yalnız internet üzerinden uylama yaparak sonuca geliyorlar ve halkımızın degil, sadece kendi istediklerine ödül veriyorlar. Bizim toplumun çogu internet kullanmaz, ben de kullanmıyorum. CTS çalışanları dükkan dükkan dolaştı, fabrikalara gitti, restoranlara gittiler, halkla konuştular ve ona göre de karar verildi. Bu çok güzel demokratik bir örnek oluşturdu.” dedi.

 


Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2012, 23:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER