23 Nisan için özel görev

23 Nisan hazırlıkları başladı

23 Nisan için özel görev

KKTC Eğitim ve Kültür Ateşeliği, başkanlığında bir araya gelen Türk okulu yöneticileri, 2012 yılında yapılacak 23 Nisan ile ilgili yapılacak kutlamaları değerlendirdi.

Toplantıya katılan Güney Londra'daki okullardan biri olan Blackfen Türk Okulu 23 Nisan etkinlikleri için özel olarak görevlendirildi.

 

Kurulduğu günden beri Türk kültürü ve folklürüne büyük değer veren ve onlarca çocuğun folklör öğrenmesine neden olan Blackfen Türk Okulu'nda İsmail Gözde folklör öğretmeni olarak görev yapıyor.

 

Blackfen Türk Okulu'na 23 Nisan etkinlikleri için verilen görev nedeniyle bir açıklama yapan Okul Başkanı Zehra Süleyman, KKTC Eğitim Ateşesi Hasan Kortay'a teşekkür etti. Hasan Kortay'ın Türk okulları için büyük çaba gösterdiğini belirten Süleyman, Ateşelik tarafından folklördeki çabaları dikkate alınarak Blackfen Türk Okulu'nun 23 Nisan etkinliklerini üstlenip üstlenilmeyeceği sorulduğunu söyledi.Süleyman ' Biz de severek kabul ettik. İsmail Gözde hocamız ile birlikte her hafta onlarca çocuğumuzun folklör öğrenmesi için çaba gösteriyoruz. Derslerimiz cumartesi günleri sabah 10'da başlayıp 12,30'da bitiyor. 12.30'dan 14.30'a kadar da folklör çalışmalarımız sürüyor. Ateşeliğimizin bizi böyle bir göreve layık görmesi bizler için onur verici. ' dedi.

 

150'ye yakın öğrencileri olduğunu altını çizen Blackfen Türk Okulu Başkanı Zehra Süleyman, yakın geçmişte okula katkı için Türk Sanat Müziği Sanatçısı Safiye Soyman'la birlikte Cyprus Meze Bar'da bir kadınlar günü düzenlediklerini ve bu geceye katkı sundukları için aşağıda adı anılan kişi ve kurumlara tek tek teşekkür etti. Zehra Süleyman'ın teşekkür ettiği kişi ve kurumlar şöyle: Cyprus Meze Bar'dan Fadıl Bey,Akıle Ömer ve ailesi,Smonley Motor'dan Sinan Bey,Desperados Woolwich'ten Cüneyt Bey,TT Taxi'den Volkan Bey,Türkish Food Center'den Türkan Hanım ve eşi İlhami Bey, Taç Gelinlik'ten Soner Bey,Hair Therapy'den Cansu ve Peri Hanım  ve C and Co.

 Süleyman son olarak, Londra'da görev yapanTürk okulları arasında en düşük fiyatın kendilerinde olduğunun altını çizen Zehra Süleyman, “Gönüllü öğretmenlerimizle birlikte kendi kültürümüzü unutmamak, unutturmamak adına büyük çaba harcıyoruz.İçinde bulunduğumuz ülkenin dilini öğrendiğimiz kadar kendi dilimizi de, müziğimizi de öğrenmek , çocuklara ve gençlere öğretmek amaçlarımızın başında geliyor” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER