Zaroğlu'nun tedavisi sürüyor, durumu iyiye gidiyor

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı

Zaroğlu'nun tedavisi sürüyor, durumu iyiye gidiyor

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı,  YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun ise Ankara Şehir Hastanesi'ndeki yoğunlaştırılmış tedavisinin sürdüğünü söyledi.

YDP Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun ağır seyreden hastalığı nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesi'ne götürüldüğünü belirten Arıklı, "İki ciğeri de kötü durumdaydı. Orada yoğunlaştırılmış bir tedavi uygulanıyor ve ciğerinin bir bölümü temizlendi ama hasar halen var. Tedavisi sürüyor, iyiye gidiyor" dedi.

Erhan Arıklı, koronavirüs testleri pozitif çıkan partililerinin tümünün taburcu olduğunu, tedavisi süren sadece kendisi ve Zaroğlu kaldığını bildirdi.

Yakında plazma bağışı kampanyası başlatacaklarını da açıklayan Arıklı, böylece koronavirüs teşhisi konulan hastaların tedavisine katkıda bulunacaklarını söyledi.

Zaroğlu: "Çok şükür hastalığı atlatıyorum"

Öte yandan YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda "Çok şükür hastalığı atlatıyorum. Bugün itibari ile kendimi çok daha iyi hissediyorum. Atlatılması gereken birkaç kötü gün kaldı sadece. Çok zayıflamışım haliyle biraz da çirkinleşmişim bu sebeple resim paylaşmıyorum. Bana moral veren, tüm mesaj, paylaşım ve güzel dileklere müteşekkirim. Tüm hastalara acil şifa. Herkese sağlıklı bir gün dilerim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER