RUM AP MİLLETVEKİLLERİ DE EV KARANTİNASINDA

Avrupa’da da korona virüsünün yayılmasına bağlı olarak Avrupa Parlamentosu çalışmalarının da büyük ölçüde etkilendiği kaydedildi. Rum Avrupa Parlamentosu üyelerinin  geçtiğimiz Cuma günü Ada’ya döndüğü, tedbir amaçlı olarak ev karantinasında oldukları belirtildi.

RUM AP MİLLETVEKİLLERİ DE EV KARANTİNASINDA

Avrupa’da da korona virüsünün yayılmasına bağlı olarak Avrupa Parlamentosu çalışmalarının da büyük ölçüde etkilendiği kaydedidli.  Rum Avrupa Parlamentosu üyelerinin  geçtiğimiz Cuma günü Ada’ya döndüğü, tedbir amaçlı olarak ev karantinasında oldukları belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, Rum AP üyesi 6 kişinin, Münih üzerinden geçtiğimiz Cuma günü Ada’ya döndüklerini, havalimanına giriş yaptıkları zaman gerekli kontrollerden geçtiklerini ve kendi istekleriyle ev karantinasına girdiklerini yazdı.

Gazete aynı haberi içerisinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in hafta sonunda planlanan Avrupa Konseyi toplantısının iptal olması nedeniyle Ada’da kalacağını yazdı.

Anastasiadis’in, Ada içindeki temaslarını ve görüşmelerini de azalttığını yazan gazete Rum Başkanlığı’nda sadece siyasi personelin görev yaptığını da belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER