Öğretmenler grevde: "Öğretmen ve öğrenciler kobay olarak kullanılıyor"

KTÖS, BUGÜNDEN İTİBAREN 08.00-09.20 SAATLERİ ARASINDA OKUL ÖNCESİ, 1. VE 2. SINIFLARIN OLDUĞU OKULLARDA UYARI GREVİ BAŞLATTI

Öğretmenler grevde: "Öğretmen ve öğrenciler kobay olarak kullanılıyor"

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), 08.00-09.20 saatleri arasında okul öncesi, 1. ve 2. sınıfların olduğu okullarda uyarı grevi başlattı. 

KTÖS, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun yetkisinde olan okulların açılması konusunun, Bakanlar Kurulu’nun yetkisi dışında olduğunu savunarak, salgının patladığı bu dönemde ana, 1 ve 2. sınıfların eğitimine devam ettirme kararını hem yanlış, hem de yasadışı buldukları gerekçesiyle grev yapıyor. 

KTÖS, bugünden başlamak üzere, öğretmenlerin, verilen ek görevleri almayacağını, öğretmenlerin velilerle oluşturulan  iletişim ağı aracılığı ile öğrencilere eğitim adına her türlü katkıyı koymaya devam edeceklerini duyurmuştu.  

KTÖS; dün yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin bu kararla toplum sağlığını düşünmediğini, küçük çocukları ve öğretmenleri “kobay” olarak kullandığını ileri sürerek, “yasadışı” alınan kararı yargıya taşıyacaklarını da duyurmuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER