KARANTİNA DOKTORU DERLEN ÖZGEÇ : "KAMUNUN, OKULLARIN YA DA UÇUŞLARIN AÇILMASI İNTİHAR OLUR!"

Karantina ekibinden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Derlen Özgeç, Mayıs TV’de canlı yayına katılarak Damla Dabis Özel’in soruları yanıtladı. Dr. Derlen Özgeç , kamudaki işyerlerinin, okulların ya da uçuşların açılmasının bir intihar olacağı uyarısında bulundu.

KARANTİNA DOKTORU DERLEN ÖZGEÇ : "KAMUNUN, OKULLARIN YA DA UÇUŞLARIN AÇILMASI İNTİHAR OLUR!"

Karantina ekibinden Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Derlen Özgeç “Şu an KKTC olarak Covid-19  kapsamında çok kötü noktada değiliz ancak bu kötü bir duruma gelmeyeceğiz manasına gelmiyor" diyerek,  kamudaki işyerlerinin , okulların ya da uçuşların açılmasının bir intihar olacağı uyarısında bulundu.

Şu anda herkesin evde kalmak zorunda olduğunu vurgulayan Özgeç, "Yapılabilecek tek şey şu anda halkın evde kalması ve uyarılara uyması. Dünya ile kıyasladığımızda çok kötü bir noktada değiliz ancak bu kötü bir duruma gelmeyeceğiz manasına gelmiyor" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada dolaşan yanlış bilgilere de değinen Özgeç, "Ne yazık ki bazen medyadan da bu durumu kullanan arkadaşlar var ve bizi zor durumda bırakıyorlar. Covid-19 şu anda herhangi bir hekim ya da hemşireye virüs bulaşmış değildir. Karantina Merkezi’nde çalışan tüm sağlık çalışanlarına da test yapılması planlanmıştır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER