Gümrük Dairesi Lefkoşa Sanayi Şubesi'nde bir pozitif vaka!

GÜMRÜK VE RÜSUMAT DAİRESİ’NİN LEFKOŞA SANAYİ BÖLGESİ ŞUBESİNDE BİR KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. DAİREDE SADECE ACİL İŞLEMLER YAPILIYOR

Gümrük Dairesi Lefkoşa Sanayi Şubesi'nde bir pozitif vaka!

Gümrük ve Rüsumat Dairesi’nin Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki şubesinde bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı, dairede 22 Eylül’e kadar sadece acil işlemlerin yapılacağı açıklandı.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu yaptığı açıklamada, “Bir arkadaşımızın test sonucu pozitif çıktığından dolayı Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ndeki tüm işlemlerin azaltılması yönüne gidilmiştir. Sadece acil işlemler yapılması için önlem alınmıştır. 21 Eylül Pazartesi tüm personelimize ikinci bir test gerçekleştirilecek. İkinci testlerden alınacak sonuçlara göre, eğer bir sıkıntı söz konusu değilse, normal çalışma düzenine geçilecektir.”dedi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu ilgili dairede 17 Eylül Perşembe günü personele PCR testi yapıldığını, bir çalışanın PCR test sonucunun pozitif olarak açıklanması üzerine, tüm çalışanlara PCR testi uygulandığını, ayrıca Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığınca dairenin dezenfekte edildiğini  belirtti.

Bakan Amcaoğlu, 21 Eylül Pazartesi 09.00 itibarıyla tüm personele ikinci bir test yapılacağını duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER