ERHÜRMAN: HALKTA GÜVEN YARATAMAZSANIZ KRİZİ YÖNETEMEZSİNİZ

Erhürman, “Buradan pozitif vaka açıklanacak, sonra da yalanlanacak. Bu sürecin yönetimindeki aksaklık her dakika karşımıza çıkıyor" dedi.

ERHÜRMAN: HALKTA GÜVEN YARATAMAZSANIZ KRİZİ YÖNETEMEZSİNİZ

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada hükümetin halka güven vermediğini ve bu yüzden dolayı kriz yönetmeyi beceremediğini söyledi. İnsanların psikolojik açıdan kriz yaşadığını ve alınan haberlerden etkilendiğini ifade eden Erhürman, halkın hükümete güvenmesi halinde kuralları uygulayacağını ve hayatın ancak bu şekilde normal akışında ilerleyebileceğini kaydetti. Bunu sağlayabilmenin tek yolunun da tek ağızdan şeffaf bir biçimde doğru bilgileri aktarmak olduğunu dile getiren Erhürman, ilk konuşmasında sabah pozitif çıktığı iddia edilen vakanın ateşini ölçen sağlık çalışanını hem kendisinin hem de Başbakan’ın tebrik ettiğini, ancak daha sonra Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada yolcunun ateşinin yüksek olmadığının duyurulduğunu söyledi. “Bu şekilde bu işi yönetilebileceğinizi düşünülüyor musunuz?” diye soran Erhürman, bunun anlaşılabilir olmadığını belirtti.

“AKSAKLIKLAR HER DAKİKA KARŞIMIZA ÇIKIYOR”

Kriz yönetiminin başından beri yaşanan aksaklıkların 4 ay geçmiş olmasına rağmen halen düzeltilmediğini belirten Erhürman, “Buradan pozitif vaka açıklanacak, sonra da yalanlanacak. Bu sürecin yönetimindeki aksaklık her dakika karşımıza çıkıyor. Bu durum artık düzeltilsin. İnsanlarda bu şekilde güven yaratamazsınız. Yolcunun negatif çıkmış olması, bugün yaşadığımız süreç içerisindeki aksaklıklar konusunda bize ders verdi. 1 Temmuz’dan itibaren farklı bir döneme geçiyoruz. Ulaştırma Bakanı, günde 2 uçağın geleceğini söyledi, toplamda 360 kişi olacak. Eğer herhangi bir uçakta vaka çıkması durumunda 180 kişi karantinaya alınacak” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER