DR. MERT: “NORMALLEŞMEK, PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBAYI ORTAYA BIRAKMAK”

Dr. Cemal Mert, hükümeti geniş epidemiyolojik çalışma yapmadan hayatı normalleştirmek için el altından faaliyet yürütmekle suçlayarak, “sağlık altyapısı hazır olmadan ve uzmanlar 2. dalga uyarısı yaparken normalleşmek, pimi çekilmiş bombayı ortaya bırakmak değil mi?” diye sordu.

DR. MERT: “NORMALLEŞMEK, PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBAYI ORTAYA BIRAKMAK”

Dr. Cemal Mert, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hızlı testlerin sonucunun kesin sonuç olmadığını belirterek, PCR testlerin artırılması konusunda bir çalışma olup olmadığını sordu.

Hükümetin hayatı normalleştirmek için uğraştığını belirten Mert, sağlık altyapısı olmadan ve uzmanlar 2. Dalga uyarısı yaparken normalleşmeyi ‘pimi çekilmiş bombayı ortaya bırakmak’ olarak değerlendirdi.

Cemal Mert’in paylaşımı şöyle:

“HIZLI TEST NEGATİF ÇIKARSA, NEGATİF MİDİR? HAYIR DEĞİL... PCR İLE TEYİD ETMEK GEREKİR! BURAYA KADAR DOĞRU!

AMA SORU ŞU:

> POZİTİFTİR.

2. HIZLI TEST NEGATİF ÇIKARSA, MADEM Kİ NEGATİF OLMAMA ORANI YÜKSEK, O ZAMAN YAPTIĞINIZ VE NEGATİF ÇIKAN HIZLI TESTLERİ PCR İLE TEYİD EDEREK Mİ EVE YOLLUYORSUNUZ? >>HAYIR!

3. HIZLI TESTLERDE POZİTİF ÇIKANLARI İLAN EDİP TOPLAM SAYIYA İLAVE EDİYOR MUSUNUZ? >> HAYIR!

4. ŞU AŞAMADA PCR TESTLERİNİ ARTIRMA GİBİ BİR ÇALIŞMANIZ VAR MI? HAZIR MAĞUSA DEVLET HASTANESİNDE YENİ LABORATUVAR KURULMUŞKEN? >>BİLMİYORUZ!

5. GENİŞ EPİDEMİYOLOJİK ÇALIŞMA YAPMADAN, HAYATI NORMALLEŞTİRMEK İÇİN EL ALTINDAN FAALİYET YAPIYOR MU HÜKÜMET? EVET!

6. SAĞLIK ALTYAPISI HAZIR OLMADAN VE UZMANLAR 2. DALGA UYARISI YAPARKEN NORMALLEŞMEK, PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBAYI ORTAYA BIRAKMAK DEĞİL Mİ?

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER