DR. GÜRKUT: “HER BULAŞ VE ÖLÜMDEN HÜKÜMET SORUMLU OLACAKTIR”

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, hükümetin bilim dışı kararlarının bedelini halkın ödemesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

DR. GÜRKUT: “HER BULAŞ VE ÖLÜMDEN HÜKÜMET SORUMLU OLACAKTIR”

North Cyprus UK

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Özlem Gürkut, hazırlıklar tamamlanmadan gerçekçekleştirilecek açılımları takip eden süreçte, ülkedeki her bulaştan ve her ölümden hükümetin sorumlu olacağını kaydetti.

Gürkut’un açıklaması şöyle:

“Sağlık sistemi pandemiye hazır değil diye aylarca kapalı kaldık. İnsanlarımız işlerini kaybetme riski yaşadı, açlık sınırına dayandı. Siz hala sağlıkta gerekli iyileştirmeleri tamamlayamadınız.

“Hükümetten sağlıktaki eksiklikleri bir an önce tamamlayarak ve bilimsel verilere uygun önlemlerle ülkeyi güvenli bir şekilde açacak adımları atmasını talep ediyoruz. Bütün bu hazırlıklar tamamlanmadan gerçekleştirilecek açılmaları takip eden süreçte, ülkedeki her bulaştan ve her ölümden hükümetin sorumlu olacağını belirtmek isteriz. Hükümetin bilim dışı kararlarının ve sorumsuz icraatlarının bedelinin halka ödetilmesine izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz.

Saat 12’de Başbakanlık önünde ortak basın açıklaması ile hükümeti bir kere daha uyaracağız.
Bir sonraki adımda halkımızla birlikte eylemlerimizi sokağa taşımaktan çekinmeyeceğimiz bilinmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER