AVUSTURYA VE İNGİLTERE'DE CORONA VİRÜSTEN İKİ TÜRK ÖLDÜ

Dünya genelinde yeni tip corona virüs (Covid-19) vakaları 200 bini, ölü sayısı ise 8 bini geçti. İngiltere'de corona virüs nedeniyle astım ve şeker hastası 54 yaşındaki bir Türk hayatını kaybetti. Avusturya'da böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı bulunan 28 yaşında bir Türk kadın, yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

AVUSTURYA VE İNGİLTERE'DE CORONA VİRÜSTEN İKİ TÜRK ÖLDÜ

NTV Temsilcisi Gökhan Bozkurt, İngiltere'de 54 yaşındaki astım ve şeker hastası bir Türk'ün corona virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, virüs nedeniyle yaşamını yitiren kişinin 28 yaşındaki Yonca Akyol olduğunu söyledi. Büyükelçi Ceyhun, baba Mustafa Akyol ile görüşerek taziyelerini ilettiğini aktardı.

Avusturya'da ilk defa bir Türkün Corona virüsten hayatını kaybettiğini belirten Ceyhun, aileye her türlü desteğin verildiğini kaydetti. Ceyhun, Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Berkan Pazarcı’nın aileyle temas halinde olduğunu belirterek, merhumenin naaşının bugün mümkün olduğunca hızlı şekilde defnedileceği bilgisini paylaştı.

Öte yandan baba Mustafa Akyol, böbrek ve şeker hastalığı bulunan kızına koronavirüs teşhisi konulduğunu ve geçen hafta perşembe gününden bu yana yoğun bakımda tutulduğunu anlattı.

kAYNAK: NTV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER