Zaim: "Polis'in İçişleri Bakanlığı'ndan çok yüksek beklentileri var"

Zaim: Halkın, Polis Örgütü ile ilgili görüşlerini öğrenmek için anket yapılmasını öngördüklerini bunun için İçişleri bakanlığından destek istedi.

Zaim:

 

Polis Genel Müdürü (PGM) Ahmet Zaim, Polis Örgütü’nün halkla ilişkide yaşadığı sıkıntısını tespitine yönelik kamuoyu araştırması yapmak istediklerini bildirdi.

Ahmet Zaim, temmuz ayında PGM görevine atanmasının ardında başlattığı ziyaretler çerçevesinde bugün, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

ZAİM

PGM Zaim ziyaretteki konuşmasında, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’yla birlikte çalışacakları konular olacağını belirterek, , bu konular üzerinde çalışılırken gereken desteği verilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Halkın,  Polis Örgütü ile ilgili görüşlerini öğrenmek için anket yapılmasını öngördüklerini bunun için İçişleri bakanlığından destek isteyen Zaim, “Halkla olan bir sıkıntımız konusunda bize vereceğiniz destekle anket yapabilirsek hastalığın nerede olduğu ve tedavinin nasıl yapılabileceği üzerinde beraber çalışacağımızı düşünüyorum” dedi.

Zaim, sokaklardaki suçun önlenmesi için ne yapılacağı sorusunu, “İnsanlarla işbirliği, devriyelerin arttırılması ve cürümün önlenmesi konusunda bir dizi çalışmalarımız vardır. Sözlerimizin yerine getirilmesi için en seri bir şekilde çalışacağız” diyerek yanıtladı.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise Ahmet Zaim’in uzun zamandır tanıdığı bir Polis oluğunu, kendisinin Polis Örgütü’nün her aşamasında görev yapan, kendisinden her zaman övgüyle bahsedilen bir polis olduğunu kaydetti.

Nazım Çavuşoğlu, Polis Genel Müdürü Zaim’in Polis Örgütü’nü çok daha ileri taşıyacağından emin olduğunu belirterek, “Polis’in sizden çok yüksek beklentileri var. Başta nakil tüzüğü var” dedi.

Polis’in işlerinin aksamamamsı koşuluyla  ihtiyaçlarının gözetilmesinin siyasi erkin temennisi olduğunu belirten Çavuşoğlu, Polis’in memnuniyetinin halk memnuniyeti üzerinde önemli etkisi olduğunu kaydetti.

Çavuşoğlu, Bakanlığının Polis Örgütü’nün her zaman yanında olacağını da belirtti.

Anketle ilgili olarak Çavuşoğlu, “Polisin ihtiyaçları ve polisin algılanmasının araştırılması doğru bir düşüncedir. Bunun için de bir kaynağa ihtiyaç var bu kaynağı da biz kendi imkânlarımızla sağlamaya hazırız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2012, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER