Telsim Kütüphane haftasını Atatürk İlkokulu öğrencileri ile birlikte Milli Kütühane’de kutladı

Fevzi Tanpınar: “Kütüphaneler bir toplum için çok önemlidir” dedi.

Telsim Kütüphane haftasını Atatürk İlkokulu öğrencileri ile birlikte Milli Kütühane’de kutladı

Telsim öğrencilere kitap aramağan etti

Telsim, Kütüphaneler Haftası’nı, Atatürk İlkokulu öğrencileri ile beraber Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Milli Kütüphane’de kutladı.

Bu yıl 48’incisi kutlanan Kütüphaneler Haftası’nda Telsim, öğrencilere kütüphane gezisi düzenleyerek, kitap armağan etti. Öğrenciler önce kütüphaneyi görevliler eşliğinde gezerek, kitaplar hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler kütüphane gezisi sırasında merak ettiklerini sorarak, kütüphaneyi nasıl kullanmaları gerektiğini öğrendiler.  Geziye Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy’da eşlik etti.

 

Umure Örs; “Herkesi kitaplarını ve sevgisini paylaşmaya davet ediyorum”

Umure Örs, bu haftanın Kütüphaneler Haftası olduğunu ve bu yıl 48.’incisini kutladıkları ifade etti. Örs, bu yılki Kütüphane Haftası’nın sloganının ”Kitabımı ve Sevgimi Paylaşıyorum” olduğunu söyledi. Örs öğrencilere, kitapları başkalarıyla paylaştıkları ve o kitaptan okuduklarından zevk aldıkları zaman, sevgilerini de paylaştıklarını belirtti. Örs, “Telsim’de sizinle kitaplarını, bilgilerini paylaşıyor, çünkü biz kitapları okudukça daha bilgili, ülkemiz için, çevremiz için, daha iyi mesleklere sahip bir birey olacağız” dedi.

Örs yaptığı konuşmasında, Atatürk Kültür Merkezi’nin içerisinde milli kütüphane, sergi ve konferans salonu olduğunu ve her türlü kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını belirtti. Örs öğrencilere, kendi ilgi alanlarına uygun, merak ettikleri herhangi bir konu ile ilgili kütüphaneye gelip, istedikleri herhangi bir kitaptan, ister kütüphane ortamında isterlerse de öğrencilerin evlerine götürerek faydalanabileceklerini ifade etti. Örs, kütüphane bölümünden faydalanabilmek için üye olunması gerektiğinide ifade etti. Örs,”Üye olduktan sonra istediğiniz 2 kitabı ödünç alıp evinize görürüp okuyabiliyorsunuz veya öğretmenlerinizin size verdiği ödevleri burdaki kütüphaneci arkadaşlarımızın yardımıyla yapabiliyorsunuz” dedi. Örs ayrıca, öğrencilerin özellikle dikkat etmeleri gerekenin, kütüphanedeki bütün kitapların başka kişiler tarafından da paylaşıldığını ve olabildiğince kitapları korumaları gerektiğini belirtti.

 

Fevzi Tanpınar: “Kütüphaneler bir toplum için çok önemlidir” dedi.

 

Fevzi Tanpınar, Kütüphaneler Haftası’nda geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da yine Atatürk ilkokulu öğecileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Geçen yıl okul kütüphanesine armağan ettikleri kitapları, bu yıl öğrencilerin kendi evlerindeki kütüphanelere katkı olması açısından öğrencilere yaptıkları söyledi. Tanpınar, “Bu anlamlı haftada sizleri Kuzey Kıbrıs’ın en güzel kütüphanelerinden biri ile buluşturmak istedik. Kütüphaneler ne işe yarar, kütüphane ve kitap nedir, nasıl kullanılır, bunları sizlerle paylaşmak istedik. Eminiz ki en başarılı ve çağdaş toplumlar, halkı en çok okuyan toplumlar olacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER