ÖZERSAY: "BÜTÜN CHARTER UÇUŞLAR 1 NİSAN’A KADAR DURDURULDU"

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu kararıyla KKTC’ye yapılacak tüm charter uçuşların 1 Nisan’a kadar durdurulduğunu açıkladı. Tüm müze ve ören yerlerinin 1 Nisan 2020 tarihine kadar ziyaret kapatıldığı açıklandı.

ÖZERSAY: "BÜTÜN CHARTER UÇUŞLAR 1 NİSAN’A KADAR DURDURULDU"

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu kararıyla KKTC’ye yapılacak tüm charter uçuşların 1 Nisan’a kadar durdurulduğunu açıkladı.

Hükümet Sözcüsü Özersay, şu açıklamayı yaptı:

“Dün itibari ile almış olduğumuz Almanya, Fransa ve İtalya’dan charter uçuşları 1 Nisan tarihine kadar durdurma kararını bu akşam itibari ile genişletiyoruz. 1 Nisan tarihine kadar ülkemize her nereden olursa olsun yapılacak olan bütün charter uçuşları durdurma kararı aldık. Bakanlar Kurulu’nun az önce itibariyle aldığı karardır.”

TÜM MÜZE VE ÖREN YERLERİ 1 NİSAN’A KADAR ZİYARET KAPATILDI

Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı, bu sabahtan itibaren tüm müze ve ören yerlerinin 1 Nisan 2020 tarihine kadar ziyaret kapatıldığını açıkladı.

Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, sözkonusu kararı sosyal medya hesabından duyurdu.

Özersay paylaşımda, “Her gün yüzlerce yabancı ve yerli turistin topluca ve turlarla ziyaret ettiği müze ve ören yerlerinde virüsün yayılma olasılığı yüksek, gerek bu nedenle gerekse özellikle bu noktalarda görev yapan personelimizin sağlığı açısından bu tedbir alınmıştır. Bugün Bakanlar Kurulu’nda bu türden başka kararların alınması da değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER