NotrhernLand Construction Sponsorluğunda bir Dram; “Çıkmaz Sokak”

Başarıları ödüllendirilmişti

 NotrhernLand Construction Sponsorluğunda bir Dram; “Çıkmaz Sokak”

*****İskele Kültür Sanat Derneği Tiyatro Topluluğu’nun işkence gibi evrensel bir sorunu irdeleyeceği “Çıkmaz Sokak” adlı tiyatro oyununa, NotrhernLand Construction Sponsor oldu. Oyun, Şubat ayı ortalarında sahnelenecek.

 

 

İskele Kültür Sanat Derneği Tiyatro Topluluğu’nun, “Genç kızlığında işkenceye uğramış bir kızın intikam alma girişimi” konu edilen “Çıkmaz Sokak” isimli oyununa NorthernLand Construction sponsor oluyor.  Yazarlığını Tuncer Cücenoğlu ve yönetmenliğini Sami Yakar’ın yaptığı oyunda Mert Partalcı, Ceren Boyacı, Bilen Kılıç Sirhan gibi KKTC tiyatrosunun değerli oyuncuları sahne alrıken, Erol Bingöl suflör ve Hasan Sirhan da ses-ışık yönetmeni olarak sahne arkasında rol alacaklar. Oyun, Şubat ortalarında sahnelenmeye başlayacak.

 

Başarıları ödüllendirilmişti

 

Geçtiğimiz yıl yine NorthernLand Construction ve İskele Kültür Sanat Derneği Tiyatro Topluluğu işbirliği ile  sergilenen “Neredesin Necati” isimli oyunu ile “İstanbul Direkler Arası Seyirci Ödüllerinde” en iyi kadın ve erkek oyuncu ödülüne layık görülen tiyatrocularımızdan  Bilen Kılıç Sirhan ve Murat Sirhan, bu yıl yine Türkiye, İngiltere ve Almanya’da  sahnelenecek ve toplumsal sorunları irdeleyen oyunlarında sahnede ve sahne arkasında performans sergileyecekler.

 

NorthernLand Construction İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Buğçe Küçük ile bir araya gelen ve sponsorluk sözleşmesi imzalayan Yönetmen Sami Yakar, “NorthernLand Construction geçtiğimiz yıl “Neredesin Necati” isimli oyunumuzda da sanata gönül veren dostlarımıza ve bizlere destek vermişti, bu yıl da ayni desteği görmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuşutu.
Buğçe Küçük ise duygularını şu cümleler ile dile getirdi: “Bizler her daim sanatın ve sanatçının yanındayız, her yıl olduğu gibi bu yıl da kaliteli projelerin yanındayız. Temennim sanatsal faaliyetlerimizin ve bu alandaki başarıların uluslar arası platforma da taşınmasıdır.”NorthernLand Construction sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs’ta 15 il ve ilçede sahne alması beklenen Çıkmaz Sokak isimli oyun Şubat ayı ortası gibi  tiyatro severlerin  beğenisine sunulacak...

 

Oyun:ÇIKMAZ SOKAK
Yazan:Tuncer Cücenoğlu

TEK PERDELK DRAM

Konusu:Genç kızlığında işkenceye uğramış bir kızın intikam alma girişimi ve düzeni, düzeni oluşturan insanı sorgulaması. İşkence gibi evrensel bir sorunun irdelenmesi, bu tür insana yakışmayan davranış içindeki insanların bireysel ve toplumsal sebeplerini sorgulama....

Yöneten:Sami Yakar
Oyuncular:
Mert Partalcı
Ceren Boyacı
Bilen Kılıç
Suflör:Erol Bingöl
Ses-Işık:Hasan Sirhan

Süre:70 Dakika

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER