Microsoft İngiltere’ye DAÜ’den Endüstri Mühendisi müdür

Londra merkez ofisinde görevine başlayan Emre Tok’un yeni görevi ürün pazarlama müdürü (Bing Arama Ürünü Grubu - Partner Product Marketing Lead).

Microsoft İngiltere’ye DAÜ’den Endüstri Mühendisi müdür

Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Emre Tok yöneticilik (Online & Compete Business Group Lead) yaptığı Microsoft Türkiye’den Microsoft İngiltere’nin Londra’daki merkezine terfi alan ilk Türk yönetici oldu. Londra merkez ofisinde görevine başlayan Emre Tok’un yeni görevi ürün pazarlama müdürü (Bing Arama Ürünü Grubu - Partner Product Marketing Lead).

DAÜ Endüstri Mühendisliği Bölüm başkanı Y.Doç.Dr. Gökhan İzbırak’ın verdiği bilgiye göre Endüstri Mühendisleri ile İşletme Mühendisleri sadece her tür ürünün imalatının yapıldığı fabrikalarda değil, ayni zamanda hizmet sektöründe (danışmanlık, ulaşım, enerji, lojistik, bankacılık, hastaneler, marka yöneticiliği, yazılım, turizm, eğitim vs.) de başarıyla çalışmalar yapmakta ve firmaların daha az harcama ile daha çok ve daha kaliteli ürün/hizmet sunmalarına katkıda bulunmaktadırlar.

Başarılı öğrencilerine bir dönem fazla okuyarak Endüstri Mühendisliği diplomasına ek olarak Makine Mühendisliği ya da İşletme diploması alabilme olanağı da sağlayan Endüstri Mühendisliği Bölümü, ilk mezunlarını verdiği 1998 yılından günümüze dek 900’e yakın mezun vermiş olup, mezunları imalat ve hizmet sektörlerinin gerek ulusal ve gerekse de uluslararası firmalarında yönetici olarak başarı ile hizmet vermektedirler. Üniversitelerin mühendislik programlarına akreditasyon veren dünyanın en saygın kurumu olan ABD merkezli ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology) tarafından da akredite edilmiş olan Endüstri Mühendisliği programı mezunları, dünyanın en saygın üniversitelerinde master ve doktora programlarına kabul almakta ve derece ile mezun olmaktadırlar.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2012, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER