Lapta Turizm Festivali 21-24 Haziran’da

Haziran ayı spor aktiviteleriyle dolu

Lapta Turizm Festivali 21-24 Haziran’da

* Ülke genelinde büyük yankı uyandıran ve bu yıl beşincisinin gerçekleştirileceği Lapta Turizm Festivali 21-24 Haziran tarihleri arasında yapılıyor. Lapta Belediyesi tarafından organize edilen festivalde elde edilecek gelir Kanser Hastaları’na Yardım Derneği’ne verilecek.

 

Lapta Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Lapta Turizm Festivali 21-22-23-24 Haziran tarihleri arasında yapılıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan festivalde birçok yarışma, dans gösterileri, konserler, temizlik kampanyaları, doğa yürüyüşleri, çocuk şenliği, eğlence günleri, spor etkinlikleri yer alacak.  Haziran ayı boyunca sürecek olan yarışmalarda bu yıl ilk kez katılımcılardan 5TL ücret alınacak ve toplanan paranın tamamı Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışlanacak.

      Haziran ayı spor aktiviteleriyle dolu

Lapta Belediyesi’nden elde edilen bilgiye göre, festival boyunca ziyaretçilerden dileyenlerin Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağış yapabilmeleri için bağış kutusu da yer alacağı belirtildi.

Haziran ayı boyunca devam edecek olan, olta ile balık avlama, jetski yarışları, bisiklet yarışları, darts turnuvası, futbol turnuvası, maket tekne yarışları gibi daha birçok yarışmanın yer alacağı festival için hazırlıklar son sürat devam ediyor.

 

Konser verecek sanatçılar için hazırlıklar sürüyor

 

Festival süresince yerli sanatçılarımız ve Türkiye’den katılacak sürpriz isimlerin sahne alacağı konserler için de çalışmalar sürüyor. Alınan bilgilere göre, festivalde, KKTC’yi O ses Türkiye yarışmasında başarı ile temsil eden İbrahim Şevki, ülkemizin başarılı genç sanatçısı Örge Volkan, SOS grubu ve henüz çalışmaların sürdüğü Türkiye’den katılacak bazı sanatçılara yer verilecek. II. Fotoğraf yarışması ve Sergisi için…

 

Turizm Festivali bünyesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek fotoğraf yarışması ve sergisinin,  iki kategoride gerçekleşeceği, iki kategoride de hem renkli hem de siyah beyaz baskılı eserlere katılım kabul edileceği belirtildi. Katılımcıların, katılım koşulları ile ilgili bilgi almak için Lapta Belediyesi’nden şartname alınması gerekiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER