KUZEY KIBRIS'TA İKİNCİ KORONAVİRÜS VAKASI!

Kuzey Kıbrıs'ta koronavirüs vakası sayısı 2’ye yükseldi. Güney Kıbrıs'ta ise vaka sayısı 7 olarak açıklanmıştı. Böylelikle ada genelinde 9 kişiye koronavirüs teşhisi konmuş oldu.

KUZEY KIBRIS'TA İKİNCİ KORONAVİRÜS VAKASI!

Kuzey Kıbrıs'ta koronavirüs vakası sayısı 2’ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ilk korona virüs vakası olan Alman kadın turistin eşinin bugün ateşinin yükseldiği ve yapılan korona virüs testinin pozitif çıktığı belirtildi. Öte yandan ikinci vakan 4 gündür Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde karantina altında tutuluyordu.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

4 günden beridir Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu hastanesinde  karantinaya alınan kadın turistin durumu stabildir ancak kendisi ile birlikte karantinaya alınan ve daha önce yapılan tetkiklerde sonuçları negatif çıkan Alman kadın turistin eşinin bugün ateşinin yükselmesi sebebiyle yapılan tetkiklerde pozitif Corona virüsü teşhis edilmiştir.

Böylelikle ülkemizde pozitif Corona virüsü taşıyan insan sayısı ikiye çıkmıştır. Bu iki vaka dışında ülkemizde pozitif Corona virüsü teşhisi konan ve bu nedenle karantinaya alınan herhangi bir KKTC vatandaşı bulunmamaktadır Kamuoyuna duyurulur.

Sağlık Bakanlığı olarak kamuoyunun bilgilendirilme hakkı bağlamında yaşanan her gelişme anında şeffaf bir şekilde paylaşılmaya devam edilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER