Karpaz’da şenlik var

Yenierenköy Belediyesi tarafından düzenlenen Karpaz Plaj Şenliği’nin 5’incisi gerçekleştirilen törenle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından açıldı.

Karpaz’da şenlik var
Yenierenköy Belediyesi tarafından düzenlenen Karpaz Plaj Şenliği’nin 5’incisi gerçekleştirilen törenle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından açıldı. Açılışta havai fişek gösterisi yapıldı, Yenierenköy Belediyesi Halk Dansları topluluğu sahne aldı. Yenierenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, açılış konuşmasında siyasi partilerin etkinliğe ilgi göstermemesini eleştirirdi, “Karpaz ilgi bekliyor” dedi. Karpaz bölgesinin daha fazla ilgi beklediğini dile getiren Öykün, düzenlenen şenliğin kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteler bakımında bölgeye canlılık katacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da belediyelerin görevinin sadece çöp toplamak olmadığını belirterek, düzenlenen böylesi etkinliklerin kültürün gelişmesinde ve gelecek nesillere taşınmasında önemli rolü olduğunu kaydetti.

“Eskiden yönetimimiz vardı şimdi devletimiz”

Halkın gelenek ve göreneklerine sahip çıkmasının önemini anlatan Eroğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı da toplum olgusundan halk olgusuna geçmiştir, artık bir devlet sahibiyiz, eskiden yönetimimiz vardı şimdi devletimiz vardır” dedi. Görüşmelerin durgun bir safhada olduğunu anlatan Eroğlu, Rum tarafının anlaşma niyeti bulunmadığını vurguladı. Eroğlu, “2 sene Hristofyas’ın gözlerine baktım ve anladım ki Dünya’nın Kıbrıs’ta Türklerle anlaşma ve uzlaşma diye bir niyeti yoktur, Rum İçişleri Bakanının açıklamasını dinledim ‘Karpaz yarımadası verilmese anlaşma olmaz’ diye, Karpaz Yarımadası verilmese anlaşma olmaz, Güzelyurt köy ve kasabaları verilmese anlaşma olmaz, güney mesarya verilmese anlaşma olmaz, peki Kıbrıs Türk halkı bu toprakların neresinde yaşayacak” dedi. Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkedeki belediyelerle ilgili de konuşarak, belediyelerin zor günler geçirdiğinin bilincinde olduğunu dile getirdi.

Müzik ziyafeti sundular

Eroğlu, hükümetin gerek yerel yönetim gerekse halkın sorunların aşılması için üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Törende Yunus Bülbül ile Müslüm Gürses ve SOS müzik grubu sahne aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2012, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER