İskele gelişiyor

Yatırımcılar büyük ilgili gösteriyor

İskele gelişiyor

 

Turizmin gözbebeği İskele’nin Long Beach diye bilinen sahil şeridinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı bir alan yaratılıyor…

KIBRIS ÖZEL

Turizmin gözbebeği İskele’nin Long Beach diye bilinen sahil şeridinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı bir alan yaratılıyor.

Doğal güzellikleri ve barındırdığı kültür anıtlarıyla açık hava müzesini andıran İskele’nin bir buçuk metrelik sahil şeridinde oturma, dinlenme ve açık hava spor alanları, yürüyüş yolları, çok amaçlı salon, cafeler, büfeler, wc’ler, duşlar, amfi tiyatro, otopark alanı, festival alanı kurulacak.

Halka açık, kaliteli bir ortamda denize girilebilen bir yer yaratmayı amaçlayan proje, için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.  Sahildeki çalışmaların 6 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Long Beach olarak bilinen Haravdi sahili düzenleme ve peyzaj projesi kapsamında, şimdilerde, kullanımda olan plaj genişletilerek, oturma ve dinlenme alanları, bisiklet yolları, açık hava spor alanları, yaya yolları, restoran, kafeteryalar ve amfi tiyatro yapılarak halkın hizmetine sunulacak.

Türkiye Cumhuriyeti Yardım Heyeti ve İskele Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla start alan proje, bir milyon  459 bin 500 TL’ye mal olacak.

Projede yeşil öğeleri, hareketli su oyunları, açık hava gösterilerine olanak sağlayan sosyal, spor, eğlence, aktivite alanları yer almakta ve günün tüm saatlerini kapsayan bir süreç hedeflenmektedir.

  

Yatırımcılar büyük

ilgili gösteriyor


Altın sarısı kumla kaplı plajın bulunduğu bölgeye yatırımcılar da büyük ilgi gösteriyor.

Kıbrıs’ın köklü şirketlerinden Noyanlar Constructin Ltd’in, Gazimağusa, Yeni Boğaziçi, İskele ve Long Beach bölgelerindeki inşaatlarına hız kesmeden devam ediyor.

Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği İskele’deki yatırımlarına büyük önem veren Noyanlar Şirketler Grubu, Long Beach bölgesinde 32 adet dubleks konutu tamamlanıp  ev sahiplerine teslim etti.

2013’te yaklaşık  35 dairenin daha teslime hazır duruma getirileceğini vurgulayan şirket yetkilileri, yerli ve yabancı müşterilerinin tatil evi ihtiyacına cevap vermeye çalışıyor.

Bölgenin gelişiminden büyük memnunluk duyduklarını ifade eden şirket yetkilileri, İskele Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Long Beach Sahil Projesi’nin hızla ilerlediğini, ayni anda kendilerinin de bölgeye yatırımlarını artırıp, inşaatlarını hızla ilerlettiklerini söyledi.

Bölgede gerçekleşen büyük hareketliliğin hem kendileri hem de İskele halkı tarafından sevindirici olduğunu anlatan yetkililer, her geçen gün İskele’nin geleceğin tatil merkezi olma konusunda bir adım daha attığını anlattı.

Bölgede ileriye dönük yatırım alanları için de girişmlerde bulunan Noyanlar Şirketler Grubu, bünyesine yeni araziler katmaya devam ediyor.

Yaklaşık 3 ay önce satışa açılan Long Beach’in dev projesi, Royal Sun Residence inşaatına başlandığını, denize en yakın apartman ve tatil projesi olan Sealife Holiday Apartments projesinin inşasının da hızla devam ettiği açıklandı.

Long Beach bölgesinde 22 bin 400 sterlinden başlayan çok özel fiyatlarla otomobil fiyatı ev sahibi olma imkanı sağlayan şirket, düşük faiz oranlarıyla 6 yıla varan vade seçenekleriyle de müşterilerine kolaylık sağlıyor.

Öte yandan  Noyanlar Şirketler Grubu çatısı altında yeni bir kuruluş daha hizmet vermeye başlıyor.

N.M. Pools Ltd (Noyan Mediterranean Pools Ltd).  Noyanlar olarak yılların verdiği inşaat ve bakım tecrübesini yeni iş kolunda müşterilerine sunulması hedefleniyor.

Pofesyonel havuz bakımı ve yapımı dallarında hizmet verecek şirket 16 bin 900 sterlinden başlayan ekonomik fiyatları ve vadeli ödeme seçenekleri ile yine çok konuşulacak.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER