HARMANCI: “‘ÖZEL UÇAK KRİZİ’ İLE İLGİLİ HERKES HEMEN İSTİFA ETMELİ”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, ‘özel uçak krizi’ ile ilgili açıklama yaptı.

HARMANCI: “‘ÖZEL UÇAK KRİZİ’ İLE İLGİLİ HERKES HEMEN İSTİFA ETMELİ”

North Cyprus UK

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, ‘özel uçak krizi’ ile ilgili herkesin hemen istifa etmesi gerektiğini vurguladı.

Harmancı'nın paylaşımı şöyle:

"Bazı konuları ayıklayarak son günlerde yaşananlara ilişkin yorum yapmak isterim.

“Jet” konusunda kadınların uyruklarından yola çıkarak yapılan yorumlar çok çirkin, yaşlarından dolayı yapılan sorgulamalar bir derece manalı olsa da tümü de olayın özünden bizi ayırıcı nitelikte.

Olayın özü 26 Haziran tarihine kadar büyük bir ihaleyi kazanıp imza atma hakkına sahip bir firma ortada dururken, ihaleyi kaybetmiş bir firmayı yine hükümetin iddiası konuya ilişkin inceleme yapması için ülkeye getirilmesi ve bu operasyonun bir fiil devlet adına hükümet eliyle yürütülmesi meselesidir. Tam bir hukuk cinayeti, yürütülen ihale açısından tam bir rezalet.

Ülkeye girişte yapılan ve uygulanmayan prosedürler (itfaiye girişi, karantina) ilgili tüm tarafların bir saniye daha orada olmayacak şekilde görevden ayrılmasını gerektiriyor.

Tablo açıktır hükümetin istifa etmesi ve belirlenen tarihe kadar bir seçim hükümeti ile yola devam edilmesi gerekmektedir.

Bu yaşananların ve mecliste dün “verilmeye çalışılan” birbirinden tezat sözüm ona cevapların hiçbirinin kamu vicdaninda aklanabilmesinin imkanı yoktur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER