Genç TV yeni binasında

“Medya görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir”

Genç TV yeni binasında

* Birinci Medya Plaza açıldı. Çok sayıda devlet ve hükümet yetkilisinin katıldığı törende KKTC’nin ilk çağrı merkezi de hizmete konuldu.

 

 

Birinci Medya Plaza, Şubat ayı içerisinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende Birinci Medya’nın bünyesinde kurulan KKTC’nin ilk çağrı merkezi de hizmete konuldu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Yüksek Mahkeme Başkanı Nevvar Nolan, ana muhalefet partisi CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, AK Parti Milletvekili Vahit Kiler, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, Başsavcı Aşkan İlgen, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, TC Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel’in de hazır bulunduğu tören, Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, şehitler ve Atatürk için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende TC Engelliler Vakfı tarafından KKTC’de “Yılın En İyi Televizyonu” seçilen Genç TV’nin ödülü, Birinci Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci’ye takdim edildi.

KKTC’nin ilk özel televizyonu Genç TV yanında First FM’i de bünyesinde bulunduran Birinci Medya Plaza’nın açılışına devlet ve hükümet yöneticileri, siyasi parti başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri, medya mensupları yanında Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Perran Kutman ve ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil de hazır bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Birinci Medya Plaza’nın açılışı Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından yapıldı.

 

“Medya görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu törende yaptığı konuşmada, Birinci Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci ve Birinci Medya Kurumu çalışanları ile Birinci Medya Plaza’nın açılış mutluluğunu paylaşmaktan duyduğu gururu dile getirdi.

Devlet olmanın gereklerinden bir tanesinin çok seslilik olduğunu, KKTC’de bunun en güzel şekilde yaşanmakta olduğunu, isteyenin istediği görüşü ortaya koyabildiğini anlatan Eroğlu, medyanın devlete sahip çıkma, devletinin ve halkının sesini dış dünyaya duyurma görevini de en iyi şekilde yerine getirmekte olduğunu vurguladı.

Ertan Birinci’yi kutlayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, başarılarının devamını diledi.

 

Küçük: Medya her geçen gün gelişmektedir

Başbakan İrsen Küçük de yaptığı konuşmada, KKTC’de gelişen ekonomi ile birlikte gelişen demokrasinin sigortası olan medyanın da gelişmekte olduğunu vurguladı. 7 televizyon kanalına ulaşmanın, bu konuda ne denli önemli bir noktada olunduğunun en önemli göstergesi olduğuna işaret eden Başbakan Küçük, Birinci Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci’nin tırnaklarıyla kazıyarak böylesi bir eseri ülkeye kazandırdığına dikkat çekerek kendisini kutladı.

Hükümetin, ekonominin gelişmesi yanında altyapının gelişmesi konusunda da ciddi uğraşlar verdiğini anlatan Küçük, sanayi bölgesinin önünden geçen çift şerit yoldaki trafiğin rahatlaması için paralel bir çift şerit yol daha yapılması için 2012 bütçesinde ödenek ayrıldığını açıkladı.

KKTC’nin ilk çağrı merkezini de kurmasından dolayı Birinci Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci’yi kutlayan Başbakan Küçük, bu başarıların devamını diledi.

 

“Büyük yıldız Anavatan, küçük yıldız Yavruvatan’dır”

Birinci Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Birinci de yaptığı konuşmada, “4 yıl önce bu yola çıktığımızda, ‘Bu yokuşu çıkarız, Beşparmaklar’daki KKTC bayrağının karşısına bu imzayı atarız’ demiştik. İşte o imza, bu imzadır” diyerek sözlerine başladı. Kıbrıs’ın ve insanının çok güzel olduğunu, Kıbrıs Genç TV olarak ülkenin güzelliklerini ve insanlarının sesini tüm dünyaya duyurmak için çalışmakta olduklarını ifade eden Ertan Birinci, Kıbrıs Türk halkının birbirine kenetlendiği müddetçe Anavatanları Türkiye’nin de desteği ile çok büyük işler başarabileceğini vurguladı.

KKTC’nin ilk çağrı merkezinin kurulmasına katkılarından dolayı Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a teşekkür eden Ertan Birinci, “İki tane ay yıldızlı bayrağımız var. Büyük yıldız Anavatan, küçük yıldız Yavruvatan’dır. Genç TV de bunun altında yatandır” şeklinde konuştu. Ertan Birinci, Birinci Medya Plaza’nın Kıbrıs Türk halkına kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.


Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2012, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER