Doğanın kucağında...

Misafirler, bahçelerden dilediğince meyve toplayabiliyorlar.

 Doğanın kucağında...
.Yeşilırmak'ta yemyeşil çam ağaçları arasında, dağ kokusu ve deniz manzarasının buluştuğu noktada meyve ağaçları arasında bulunan Erson Hoca'nın Organik Çiftliği Pladelia adlı mekan, misafirlerine huzur dağıtıyor.

Yeşilırmak'ta hizmete giren Erson Hoca'nın Organik Çiftliği Pladelia misafir ağırlamaya başladı. Yeşilırmak – Pirgo yolu üzerinde, Pladelia olarak bilinen bölgede, tepe üzerinde, hizmete giren çiftlik, özellikle hafta sonları birçok misafir ağırlıyor. 40 dönüm arazi üzerinde kurulan ve bahçesinde kayısı, erik, şeftali, nektarin, armut, ayva, elma, yeni dünya, nar, kiraz, portakal, mandalina dahil birçok meyve bulunan çiftlik, ziyaretçilerine huzur dağıtıyor. Resmi bir açılışı henüz yapılmayan çiftlik misafir kabul etmeye başladı. Yatak-kahvaltı geceliği 60 TL olan çiftlikte, bir buçuk kilometrelik yürüyüş parkuru, kuş gözlem evi bulunuyor. Misafirler, bahçelerden dilediğince meyve toplayabiliyorlar.

Bir aile işletmesi
Yeşilırmaklı öğretmen ve çiftçi Erson Ekici, eşi Nursel Ekici ile birlikte en büyük hayalleri olan bu çiftliği yarattı. Ancak Erson Ekici geçtiğimiz mart ayında ani bir rahatsızlık sonucu yaşama veda ettikten sonra, Nursel Ekici görevi tek başına devraldı. İkisi öğretmen, biri bilgisayar uzmanı üç çocuklarının ve diğer aile yakınlarının da desteğiyle çiftliği çalıştırmaya başladı.


Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2012, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER