KUDRET ÖZERSAY ŞAHSİ MENFAAT FIRSATÇILIĞINDA

KUDRET ÖZERSAY ŞAHSİ MENFAAT FIRSATÇILIĞINDA

Demokrat Parti Genel Başkanı Fıkrı Ataoğlu, Ankara ziyareti ardından yapmış olduğu açıklasında Dışişleri Bakanı ve Başkakan Yardımcısı Kudret Özersay' a yönelik bazı değerledirmelerde bulundu. Ataoğluu yapmış olduuğu açıklamada "Konuyu, olmayan noktalara taşıyarak önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bir algı operasyonuna dönüştürme çabası içinde bulunan Sayın Kudret Özersay’a da sormak farz oldu." dedi....

İşte Atoğlu'nun yapmış olduğu açıklama

• Sayın Kudret Özersay, Ankara ile defalarca kendisinin çatı adaylığı ile ilgili görüşmeler yapmış iken, bugün “ziyareti doğru bulmuyorum” demekle neyi murat ediyordu?

• Kendisinin çatı adaylığı söz konusu olsa idi eğer, kendisi de bizzat o davete koşa koşa icabet eder miydi etmez miydi?

Bu noktada, Sayın Kudret Özersay’a tavsiyemdir ki, duruma göre davranmakla siyaset yapılmaz.

Duruma göre evrilmek, duruma göre davranış değiştirmek fırsatçılığından siyasi kazanım elde edileceğini ummak ise amansız bir hayalperestliktir sadece.

Böyle bir çağda duruş ve prensip noktasında var olmak gibi muhteşem bir yaklaşım varken, duruma göre davranarak şahsi menfaat elde etme gailesi siyasi bir duruş değil, olsa olsa omurgasızlığı esas almış siyasi bir hastalıktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER