Zeki Çeler: " “Bir yerden başlamak gerek”

“Çünkü vergisini ödüyor ama yol yok. Aynı zamanda yol için başka yerde biriken paraya göz dikme var”

Zeki Çeler: " “Bir yerden başlamak gerek”

TDP milletvekili Zeki Çeler, sosyal medyadan örgütlenip ,eylem hazırlığında olan halkın isyanda olduğunu belirterek “Çünkü vergisini ödüyor ama yol yok. Aynı zamanda yol için başka yerde biriken paraya göz dikme var” dedi

TDP milletvekili Zeki Çeler, sosyal medya üzerinden örgütlenip, eylem hazırlığında olan “Yol yoksa seyrüsefer da yok” grubunun isyanını yorumladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Çeler, “Elini taşın altına koyup, kendi kaynaklarımızı iyi değerlendirip, kendi ayakları üzerinde durabilmenin cesaretini birlikte göstermek gerek! Çünkü bu kadar konusu geçtikten sonra hiçbir şey yapılmazsa daha beteri gelecek. O zaman da ses çıkarmak için çook geç olacak” dedi.

Çeler’in paylaşımı şöyle:

“Bir genç, artık sistemin gelmiş geçmiş düzeninden usanıyor ve günümüzün en etkin iletişim araçlarından biri olan sosyal medya aracılığı ile isyanını dile getiriyor.

Ve isyanı da çok kısa sürede büyük bir destek görüyor. Evet halk isyanda, çünkü vergisini ödüyor ama yol yok. Aynı zamanda yol için başka yerde biriken paraya göz dikme var. Sonra yol vergileri bir o kadar daha artırılıyor ve yol gene yok! Vergisini düzgün ödemeyen de, devletten vergi kaçıran da şikayetçi, ama yurttaş da haklı olarak ödedi verginin günlük hayatına yansımasını istiyor. En basit şekli ile söyleyeyim, hakkını istiyor hakkını.

Sonra Facebook’tan, klavye kahramanlığı ile herkes bir ağızdan eylem talep ediyor. Olması gerektiği gibi çünkü her şey klavyede kalırsa gelen giden aynısını yapmaya devam edecek.

Sonra bu gencimiz, birkaç arkadaşıyla toplanıp eylem günü ile saati belirlemeye çalıştılar. Doğru gün, doğru saat, yer mi, yöntem mi konulara bu saatten sonra yorum yapmayı doğru bulmuyorum.

Aslında hiçbir yorum yapmaya hakkım ve yüzüm olduğunu da söyleyemem, neden mi? Çünkü ben de bu ülkede 15 ay kabinede görev yaptım ve geçen yıl aynı şekilde zam yapılmıştı. Mevcut sistemin tıkanmışlığının mecburiyetinde!

Belki yokluktan, belki cesaret edip farklı yöntemler için adım atamamaktan. Aslında toplumdan bu cesareti alamamaktandı her şey! Şimdi yine öyle! O yüzden hükümetlerin ve bu ülke geleceği için sorumluluk alan

herkesin silkelenip kendine gelmesi, avuç açıp para beklemektense kaynak yaratmanın yolunu bulmasını, toplanan vergilerin doğru yerlere kullanılmasını sağlamak için sokakta olmak gerekirse sokağa elbette çıkılacaktır.

Ama unutmayalım, bir bedel ödenecekse herkes ödeyecek! ‘Önce ondan, sonra benden’ diye sıraya koymakla değil! Hazıra konmakla da olmaz! Şimdi başa dönelim. Sayfayı açan arkadaş büyük bir heyecanla yaşadığı ülkedeki herkesin hakkını aramaya, hakkını ararken de kendine gelmeye ve siyasileri de kendine getirmeye çalışıyor!

Öyle dedi, böyle dedi, partilidir, değildir, video çekerken şunu şöyle dedilerle aslında yine bilinç altında “alıştık bu düzene, bir mahana bulup sinip galalım, sinda gulle geçsin” derik kendi kendimize! Bu da değiştirmemiz gereken bir düşünce yapısı ve alışkanlık değil midir?

Bunu demediğimiz bir dönemi birlikte yaşadık, #Reddediyoruz ile birlikte sosyal medyadan sokaklara dökülebilmenin ve başarı elde etmenin en güzel örneğini.

Onun farklı yöntemleri ve oluşkanları vardı ama sonuçta mayası yine gençler ve halktı! Başka ülkelerde ekmeğe, otobüs biletlerine yarım kuruş zam yapıldığında memleketi baş aşağı getiren, hükümet deviren ülkelere hayranlıkla bakmak yerine, bırakın bahane aramayı, bırakın cımbızla kelime seçmeyi, başarılı olur ya da olmaz, sonuç elde eder ya da etmez, var olduğunu ve bu işin böyle sürmeyeceğini hem kendine hem herkese, özellikle aynası olduğun seçilmiş bizlere bir kez daha haykırmak ve hatırlatmak için bir yerden başlamak gerek!

Elini taşın altına koyup, kendi kaynaklarımızı iyi değerlendirip, kendi ayakları üzerinde durabilmenin cesaretini birlikte göstermek gerek!

Çünkü bu kadar konusu geçtikten sonra hiçbir şey yapılmazsa daha beteri gelecek. O zaman da ses çıkarmak için çook geç olacak”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER