Varış: Önümüzdeki süreçte her kayıptan hükümet sorumludur

Varış: Önümüzdeki süreçte her kayıptan hükümet sorumludur

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Dr. Ahmet Varış, kişisel sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı’nın 19 Eylül 2020 tarihli vakaları gösteren tablosunu paylaşıp, Sağlık Bakanlığı’nı ve hükümeti algı operasyonu yapmaktan vazgeçmeye çağırdı.

Dünya genelinde kabul gören yurt dışından gelen (İmport vaka) ve yurt dışından gelenlerden bulaşan (Yerel vaka) sadece 2 kategori bulunduğunu ifade eden Varış, bu 2 kategori dışında vakaları birçok farklı grupta toplayan idarenin sadece algı operasyonu yapmaya çalıştığını dile getirdi.

Toplumdaki her bulaştan ve önümüzdeki süreçte yaşanacak her kayıptan ülkemizi yönetenlerin sorumlu olduğuna dikkat çeken Dr. Ahmet Varış, “Aylar önce yaptığımız çağrıları ve eylemleri dikkate alsaydınız, bilimsel görüşleri önemseyip ortak akılla çözüm bulma yoluna gitseydiniz, ne toplumsal sağlığımız ne de ekonomimiz bu kadar kötü etkilenmeyecekti” dedi.

“Sağlığımızı da ekonomimizi de bozan hükümettir”

İşte ilgili paylaşımın tam metni:

ALGI OPERASYONU YAPMAKTAN VAZGEÇİN

2 çeşit vaka vardır:

1. İmport vaka: Yurt dışından gelen

2. Yerel vaka: Yurt dışından gelenlerden bulaşan

Sağlık Bakanlığı ve Hükümet'in yeterli düzenlemeleri yapmadan 1 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı yurt dışı açılım nedeniyle toplum içerisinde SARS-CoV2 virüsü yayılmaya devam etmektedir.

Dünya genelinde kabul gören bu 2 kategori dışında vakaları birçok farklı grupta toplayan idare sadece algı operasyonu yapmaya çalışmaktadır.

Yönetenlere 1 kez daha hatırlatalım; vakalar ya importtur ya da yereldir! Sizin söylediğiniz gibi import, temaslı, temaslının temaslısı, onun temaslısı gibi kategoriler yoktur!

Bu toplumdaki her bulaştan siz sorumlusunuz. Önümüzdeki süreçte de her kayıptan siz sorumlu olacaksınız.

Aylar önce yaptığımız çağrıları ve eylemleri dikkate alsaydınız, bilimsel görüşleri önemseyip ortak akılla çözüm bulma yoluna gitseydiniz, ne toplumsal sağlığımız ne de ekonomimiz bu kadar kötü etkilenmeyecekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER