Sorakın’dan BRT’ye: Yazıklar olsun

Sorakın’dan BRT’ye: Yazıklar olsun

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, CTP’nin dün parti üst yönetimi ve tüm vekilleri ile birlikte toplum sorunlarına yönelik yaptığı basın toplantısının BRT Ana Haberi Bülteni’nde yer almamasını sert bir dille eleştirdi.

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, ana muhalefet partisi CTP’nin dün parti üst yönetimi ve tüm vekilleri ile birlikte toplum sorunlarına yönelik yaptığı basın toplantısının BRT Ana Haberi Bülteni’nde yer almamasını sert bir dille eleştirdi, “Tarafsız habercilik, demokratik ve şeffaf yayıncılık bu mu? Yazıklar olsun” dedi.

Sorakın, BRT’nin ‘misyon’ ve ‘değerlerinde’ Kıbrıslı Türklerin beklentileri doğrultusunda kurumun objektif, demokratik ve üretken yayıncılık yapmayı ilke edindiğinin ifade edildiğini, kamu yayıncılığında ise toplumun her kesimine hitap etmeyi hedeflediğini hatırlattı.

Sorakın’ın sosyal medya hesabından açıklama şöyle: BRT Resmi İnternet Sitesi’nde “Misyon” başlığı altında: *Kıbrıslı Türkler’in beklentileri doğrultusunda objektif, demokratik ve üretken yayıncılık yapmayı ilke edinmiş, *Kamu yayıncılığında toplumun her kesimine hitap etmek, habercilikte öncü olmak… BRTK’nın öncelikleri olarak yer almaktadır deniyor. “Değerler”başlığı altında ise: *İş Ahlakı, Tarafsız Habercilik, Sorumluluk, Şeffaflık ifadeleri yer alıyor. BRT Yönetimine soruyorum. Ana muhalefet partisi CTP’nin parti üst yönetimi ve tüm vekilleri ile birlikte toplum sorunları ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısının 19:00 ana haber bülteninde yer almamasını nasıl açıklayabilirsiniz. Tarafsız habercilik, demokratik ve şeffaf yayıncılık bu mu? Yazıklar olsun.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER