"Rauf Raif Denktaş, benzersiz bir liderlik sergiledi"

"Rauf Raif Denktaş, benzersiz bir liderlik sergiledi"

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı, ömrünü Kıbrıs davasına adamış olan merhum Rauf Raif Denktaş'ın vefatının 9’uncu yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.” dedi.

Fikri Ataoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Kıbrıs Türkünün hak, eşitlik ve özgürlük davasında anavatan Türkiye ile ortak kader anlayışı içinde benzersiz bir liderlik sergilemiş olan Rauf Raif Denktaş, dünya çapında kabul görmüş liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla, ülkemizin en haklı davalarından birinin savunucusu olarak tarihteki yerini almıştır.

Kıbrıs Türk halkının adada adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması yönünde sürdürdüğü kararlı mücadelenin izinden gittiğimizi ifade ederken, Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesinin önderi Rauf Raif Denktaş’ın Kıbrıs Türk halkına bıraktığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sonuna kadar sahip çıkacağımızı bir kez daha belirtmek isterim.

Rauf Raif Denktaş’ı anmak ve anlamak, Kıbrıs Türk halkı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni her koşulda korumak, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak ve bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 9’uncu yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum.”

              

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER