Lefke grafitilerle duvarlara yansıtılacak

Lefke grafitilerle duvarlara yansıtılacak

Lefke’de üç duvara Lefke ile özdeşleşenlerin grafitileri yapılacak. Ayrıca panolara Lefke’nin tarihi, kültürü, doğası ve insan değerleri çalışılacak.

Konuyla ilgili Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş yapılacak çalışmalarla ilgili sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Lefke'deki üç duvara yapılacak olan, çok büyük boydaki grafitilerin anlamları ile ilgili açıklama ; 1- LEFKE yazısı: Lefke nin üretimi, tarımsal ürünleri, yeşili, Cittaslow üyeliği, ilçedeki en eski yerleşim petra tou limnidi, bakır madeni, kentin osmanlı eserleri olan su kemerleri ve konaklarını içeren çalışma, LEFKE yazıları ile yazılacak. 2- Bölge tarihi için çok önemi, Soli antik kenti, konumu, rengi, tiyatrosu, Kıbrıs doğumlu olduğu var sayılan, kentin kuruluşu ve adı ile özdeşleşen filozof Solon tasarlanacak. 3- Doğa teması önde olacak. Kıbrıs endemiği muflon grafitisi çok etkili bir duruş olarak yer alacak .. Muflon LAÜ ve Avcılık Atıcılık Birliğinin de logosu. Ayrıca panolara, gençlerin de katılabileceği Lefke'nin tarih, kültür, doğa ve insan değerleri çalışılacak... Lefke'ye farklı bir heyecan yaratmak için çalışıyoruz..”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER