“Konunun takipçisi olacağız”

“Konunun takipçisi olacağız”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Güzelyurt’ta yaşanan iş kazası ile ilgili açıklama yaptı.

Bakanlık, “makinist atölyesinin Ferdi Takali adına kayıtlı olduğu, 15 yaşındaki Mahmut Gül’ün babasının çalışma izinli, annesinin oturma izinli olduğu ve kayıt dışı çalıştırıldığı tespit edilmiştir” ifadelerini kullanıldı.

Açıklama şöyle:

“Bugün Güzelyurt’ta bir makinist atölyesinde yaşanan ve hepimizi derinden üzen ölümlü iş kazasında ne yazık ki 15 yaşındaki Mahmut Gül isimli çocuğumuz hayatını kaybetmiştir.

Olay meydana geldiği andan itibaren, Çalışma Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı müfettişler hemen olay yerine giderek, iş kazasıyla ilgili tahkikat başlatmıştır.

Çalışma Dairesi tarafından yapılan ilk tahkikatta, makinist atölyesinin Ferdi Takali adına kayıtlı olduğu, 15 yaşındaki Mahmut Gül’ün babasının çalışma izinli, annesinin oturma izinli olduğu ve kayıt dışı çalıştırıldığı tespit edilmiştir.

Konuyla ilgili soruşturma, Çalışma Dairesi Müdürlüğü Güzelyurt Bölge Amirliği ile Güzelyurt Polis Müdürlüğü tarafından işbirliği içinde sürdürülmektedir. Bakanlığımız gerekenin yapılması için, konunun takipçisi olmaya devam edecektir.

Tüm ülke olarak hepimizi yasa boğan bu üzücü iş kazasında, hayatını kaybeden çocuğumuza Allah’tan rahmet, yaslı ailesine başsağlığı dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER